PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Jak ustawić oczekujących na dentystę w kolejce (według NFZ)

ms
24-03-2015, 08:00
Jak ustawić oczekujących na dentystę w kolejce (według NFZ) Kolejka do dentysty wg NFZ (foto: sxc.hu)
Kujawsko - Pomorski Oddział Wojewódzki NFZ przypomniał o kolejnych zmianach w sprawozdawczości dotyczącej list oczekujących, które obowiązują w ramach leczenia stomatologicznego.

NFZ poinformował, że świadczeniodawcy przekazują, począwszy od okresu sprawozdawczego za kwiecień 2015 r., co miesiąc oddziałowi Funduszu, oprócz danych przekazywanych do tej pory (czyli statystyk), także imię i nazwisko oraz identyfikator (numer PESEL) każdej osoby wpisanej na listę oczekujących (w odniesieniu do każdej komórki i świadczenia).

Do końca marca 2015 r. we własnym oprogramowaniu należy utworzyć dwie nowe kolejki na leczenie protetyczne i leczenie ortodontyczne (jeśli wykonywane są te świadczenia) uzupełniając je o pacjentów oczekujących według stanu na 31 marca 2015 r.
Od okresu sprawozdawczego za kwiecień 2015 r. do wskazanych świadczeń osobno należy przesyłać listy osób oczekujących oraz raz na tydzień informację o pierwszym wolnym terminie (raportem XML).

Pacjenci oczekujący na wizytę u protetyka albo ortodonty nie powinni być wpisywani do kolejki do poradni stomatologicznej tylko do nowej kolejki na te właśnie dwa świadczenia.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
kolejki do dentysty   NFZ   kontrakt   Ministerstwo Zdrowia  

POLECAMY W SERWISACH