PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Izby lekarskie szukają jachtów. Na razie bezskutecznie.

ms
31-05-2016, 16:16
Izby lekarskie szukają jachtów. Na razie bezskutecznie. OIL szukają jachtów, ciekawe co znajdą (foto: pixabay)
Posłowie zadali ministrowi zdrowia pytanie czy to prawda, że izby lekarskie dysponują, jako swoją własnością, kilkoma jachtami o znacznej wartości. Wywołane do tablicy okręgowe izby lekarskie (na prośbę Naczelnej Izby Lekarskiej) sprawdzają swoje aktywa. Z informacji pozyskanych przez infoDENT24.pl wynika, że póki co - trupów w szafach nie ma.

Katarzyna Strzałkowska, rzeczniczka NIL poinformowała infoDENT24.pl, że z pewnością Naczelna Izba Lekarska nie jest i nie była właścicielem jachtu.

Informacje o nieposiadaniu jachtów przesłali do NIL (na prośbę o ustalenie w tej sprawie faktów) - przedstawiciele Okręgowych Izby Lekarskich w: Bydgoszczy, Gdańsku, Kielcach, Lublinie, Łodzi, Olsztynie, Opolu, Płocku, Poznaniu, Szczecinie, a także Wojskowa Izba Lekarska. Trwa zbieranie oświadczeń od pozostałych OIL.

Jachty, w odczuciu społecznym uznawane są za luksus nie przystający do sytuacji, w jakiej znajduje się niedofinansowana ochrona zdrowia, niezależnie od faktu, że majątek samorządowców zależy w znacznej mierze od składek członków organizacji, a dotacje (lub może raczej zwrot kosztów) wynikają z zadań nałożonych przepisami prawa na OIL.

Posłowie drążą temat gospodarności w samorządzie lekarzy i lekarzy dentystów, zadając kolejne pytania natury ogólniejszej m.in.: jaki organ sprawuje nadzór nad finansami Naczelnej Izby Lekarskiej oraz izb lekarskich, a także na jaki cel została przeznaczona dotacja w kwocie 16 mln zł, którą otrzymała Naczelna Izba Lekarska z Ministerstwa Zdrowia? Dodajmy, że Naczelna Izba Lekarska prostowała już doniesienia, że otrzymała nieco ponad 1,2 mln zł, a nie 16 mln zł (ta druga kwota widnieje w interpelacji poselskiej) i nie dotacji - a zwrotu kosztów.

Czytaj także: Jachty izb lekarskich za składki lekarzy i lekarzy dentystów?

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
OIL   NRL   samorząd lekarski  

POLECAMY W SERWISACH