PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

infoDENT24.pl: grudzień 2016 r. przebił ten z 2015 r.

ms
01-01-2017, 11:24
infoDENT24.pl: grudzień 2016 r. przebił ten z 2015 r. Wzrosty na portalu infoDENT24.pl (foto: pixabay)
W grudniu 2016 r. liczba tzw. unikalnych użytkowników portalu infoDENT24.pl przebiła poziom z grudnia 2015 r. o 21 proc., a liczba odsłon o 17 proc.

Materiałami, najczęściej czytanymi na portalu infoDENT24.pl w grudniu 2016 r., były:

10. Ogólnopolskie badanie zaburzeń czynnościowych układu stomatognatycznego
Polsko – nie zgrzytaj zębami! 25 lutego 2017 r. w 10 miastach Polski odbędzie się akcja, jakiej jeszcze nie było – ogólnokrajowe badanie występowania zaburzeń czynnościowych układu stomatognatycznego. Dlaczego problem ten nabiera coraz większego znaczenia i jaka jest jego świadomość w środowisku stomatologicznym, rozmawiamy z koordynatorem naukowym przedsięwzięcia, dr hab. n. med. Mieszkiem Więckiewiczem.

9. Świadczenia z zakresu medycyny estetycznej tylko dla lekarzy i lekarzy dentystów
Ten kto realizuje zabiegi w zakresie medycyny estetycznej, w wielu przypadkach nie musi mieć wykształcenia medycznego. Sytuacja wymknęła się spod kontroli – to trzeba zastopować – uważa NRL.

8. Konferencja PTSS: Let’s Dens wysoko stawia poprzeczkę
Międzynarodowy wymiar konferencji PTSS wynika nie tylko z angielska brzmiącego tytułu Let’s Dens. Świadczy o nim przede wszystkim poziom wykładów, których wysłuchali studenci stomatologii i młodzi lekarze dentyści licznie zgromadzeni w WUM, w auli im prof. Janusza Piekarczyka, wybitnego chirurga szczękowego i byłego rektora warszawskiego Uniwersytetu.

7. Na 850 stronach wszystko co należy wiedzieć o stomatologii dziecięcej
Rzec by można, że „Współczesna stomatologia wieku rozwojowego” została zainaugurowana. Nastąpiło to 2 grudnia 2016 r. w Krakowie.

6. Wzory zgód pacjenta na leczenie stomatologiczne
Zamieszczanie w formularzu zgody szeregu wyłączeń, zgód, oświadczeń i pouczeń dotyczących możliwych (choćby hipotetycznie) powikłań, czy skutków nieprawidłowego leczenia jest zbędne, gdyż nie zmienia w żaden istotny sposób pozycji prawnej lekarza posądzanego o błąd w sztuce. Dlaczego?

5. Pierwsze, praktyczne czasopismo dla stomatologów dziecięcych już na rynku!
"Polska Stomatologia Dziecięca" - pierwsze pismo dla stomatologów w pełni poświęcone stomatologii dziecięcej, już do Państwa dyspozycji.

4. Żel w prosty sposób odtworzy, zniszczoną próchnicą, powierzchnię szkliwa?
Trwają poszukiwania metody, która zastąpiłaby tradycyjne opracowywanie i wypełnianie ubytków. I jak się okazuje całkiem owocne. Amerykański startup Auxomel chce wprowadzić na rynek żel, który będzie odtwarzał zniszczoną powierzchnię szkliwa i spowalniał proces próchnicotwórczy.

3. Brawa dla studentek stomatologii – stypendystek ministra zdrowia
Wśród 48 słuchaczy uniwersytetów medycznych, którzy otrzymali stypendia ministra zdrowia za wybitne osiągnięcia w roku akademickim 2016/2017 są dwie studentki wydziałów lekarsko – dentystycznych.

2. UE: Zdecydowane "raczej nie" dla amalgamatu
U dzieci do 16 roku życia oraz ciężarnych i karmiących piersią kobiet nie będzie można stosować wypełnień z amalgamatu (począwszy od 1 lipca 2018 r.). W pozostałych przypadkach państwa członkowskie UE same zadecydują kiedy wydadzą w tym względzie całkowity zakaz. Mają czas do 2020 r.

1. Wynagrodzenie lekarzy i lekarzy dentystów sięga dna
Lekarz i lekarz dentysta, odbywający staż podyplomowy może liczyć na 2007 zł zasadniczego wynagrodzenia miesięcznego. Te 7 zł jest bardzo ważne, bo dzięki tym kilku złotówkom stażyści wciąż będą otrzymywali więcej niż osoby mające w Polsce minimalne wynagrodzenie.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
infoDENT24.pl  

POLECAMY W SERWISACH