• jobDent jobDENT
  giełda pracy

  najnowsze oferty pracy

  Szukam pracy

 • kursDent kursDENT
  szukaj szkoleń

  najnowsze oferty szkoleń

PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

infoDENT24.pl – 10 najpopularniejszych artykułów listopada

ŁS
28-11-2014, 08:12
infoDENT24.pl – 10 najpopularniejszych artykułów listopada Prawo i edukacja to najchętniej czytane tematy w listopadzie (fot. Fotolia/PTWP)
Przedstawiamy zestawienie dziesięciu artykułów, które w listopadzie na portalu infoDENT24.pl uzyskały największą liczbę odsłon.

10. Powstało Stowarzyszenie Mistrzów Polskiej Implantologii "IMPLANT MASTERS POLAND"

Implantolodzy, którzy jako pierwsi w Polsce ukończyli studia podyplomowe z zakresu implantologii stomatologicznej na Uniwersytecie J.W.Goethego we Frankfurcie nad Menem, powołali do życia Stowarzyszenie Mistrzów Polskiej Implantologii "IMPLANT MASTERS POLAND". Szefem organizacji wybrano Tomasza Cegielskiego. 

9. Kasa fiskalna u dentysty - kiedy zbędna?

W kasy nie muszą inwestować, ci którzy obsługują tylko firmy. Nie muszą tego robić także lekarze współpracujący z Narodowym Funduszem Zdrowia - pisze „Rzeczpospolita". 

8. Jak pomóc dzieciom - Bartosz Arłukowicz przedstawia pomysły dentystom

Zwiększenie liczby specjalistów z zakresu stomatologii dziecięcej, włączenie kursu poświęconego chorobom jamy ustnej dzieci do programu specjalizacji pozastomatologicznych oraz prawne uregulowanie obowiązkowej weryfikacji stanu zdrowia jamy ustnej najmłodszych - to tylko niektóre ustalenia, do których doszło w trakcie spotkania dentystów z Komisji Stomatologicznej NRL z Bartoszem Arłukowiczem, szefem resortu zdrowia. 

7. Bezpłatnie, czyli kiepsko - smutne fakty o leczeniu zębów na NFZ

- Od dentysty z NFZ nie spodziewajmy się zbyt wiele - pisze „Dziennik Gazeta Prawna". Gazeta przypomina także, że w gabinetach związanych kontraktem z Narodowym Funduszem Zdrowia, nie ma możliwości poprawienia standardu usługi za dopłatą. 

6. Od kas fiskalnych nie ma już odwrotu

Minister finansów podpisał rozporządzenie, które obliguje m.in. wszystkich lekarzy dentystów, bez względu na osiągane przychody, do zainstalowania kas fiskalnych. 

5. 13,8 tys. zł za ekstrakcję zęba

W tym przypadku zapłacić za usługę musi nie pacjentka, a dentystka wykonująca zabieg. Osoba korzystająca z opieki medycznej twierdziła, że w związku z szeregiem zaniedbań i nieprawidłowości ze strony dentystki - doznała poważnego urazu w postaci połączenia ustno-zatokowego oraz zapalenia zatoki szczękowej lewej. 

POLECAMY W SERWISACH