PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

infoDENT24.pl: 10 najpopularniejszych artykułów września

ŁS
30-09-2014, 09:03
infoDENT24.pl: 10 najpopularniejszych artykułów września Ranking 10 najczęściej czytanych tekstów z portalu infoDENT24.pl (fot. sxc.hu)
Przedstawiamy zestawienie dziesięciu artykułów, które we wrześniu na portalu infoDENT24.pl uzyskały największą liczbę odsłon.

10. Znowu drastycznie mało miejsc rezydenckich dla lekarzy dentystów

Rzec można, że nastąpił powrót do stagnacji. W całym kraju przyznano 64 miejsc rezydenckich dla lekarzy dentystów, którzy rozpoczną specjalizację na podstawie postępowania kwalifikacyjnego prowadzonego w październiku 2014 r. Rok temu statystyka ta wyglądała zdecydowanie lepiej - 92 miejsca. Okazało się zatem, że to był jednorazowy skok, który nie przyniósł trwałego przełomu (jesienią 2012 r. miejsc tych było 65).

9. Dziecko u dentysty - co ze zwolnieniem z lekcji?

Czy lekarz dentysta ma obowiązek wypisać zaświadczenie o wizycie dziecka, które stanowiłoby usprawiedliwienie nieobecności w szkole i czy ma prawo pobrać za to opłatę?

8. ZIP i znów dentysta ma kłopoty

Narodowy Fundusz Zdrowia sprawdza czy dentystka z gabinetu lekarskiego w jednej ze szkół podstawowych w Tarnobrzegu wpisywała w dokumenty fikcyjnie wykonane zabiegi. Sprawa ujrzała światło dzienne - a jakże - dzięki Zintegrowanemu Informatorowi Pacjenta.

7. „Wprost" przeprosił Andrzeja Duliana za "drożyznę" i "dentystów - zdzierców" w jego wypowiedziach

Agencja Wydawniczo-Reklamowa Wprost sp. z o.o. przeprosiła Andrzeja Duliana (na zdjęciu), prezesa Izby Gospodarczej Techników Dentystycznych za przypisanie mu wypowiedzi, których nie był autorem. - Andrzej Dulian nie nazwał usług oferowanych przez dentystów „drożyzną", ani nie nazwał ich „zdziercami" - czytamy w oficjalnych przeprosinach.

6. TK zbada czy brak dostępu do pytań egzaminacyjnych PES czy LDEK jest zgodny z Konstytucją

Wraca temat dostępu do testów egzaminacyjnych: PES, LEK i LDEK. Samorząd lekarski, który od dawna nie znajduje dostatecznych podstaw do tego, aby ten dostęp lekarzom ograniczać, teraz chce aby sprawie przyjrzał się Trybunał Konstytucyjny. 

5. Oszukiwali NFZ, a w sądzie walczyli na kruczki prawne

W wyniku kontroli przeprowadzonej przez NFZ - jednemu ze świadczeniodawców postawiono wiele zarzutów, aż dziw bierze, że w ten sposób można pojmować obowiązki zawarte w kontrakcie. 

POLECAMY W SERWISACH