• jobDent jobDENT
  giełda pracy

  najnowsze oferty pracy

  Szukam pracy

 • kursDent kursDENT
  szukaj szkoleń

  najnowsze oferty szkoleń

PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

infoDENT24.pl: 10 najpopularniejszych artykułów w maju

ms
01-06-2015, 08:03
infoDENT24.pl: 10 najpopularniejszych artykułów w maju infoDENT24.pl: 10 najpopularniejszych artykułów w maju
Przedstawiamy zestawienie dziesięciu artykułów, które w maju na portalu infoDENT24.pl uzyskały największą liczbę odsłon.

10. Posłanka Lidia Gądek: postaramy się pomóc stomatologom dziecięcym
Ci lekarze dentyści, którzy decydują się związać karierę zawodową z leczeniem dzieci, muszą uzyskać większe wsparcie ze strony systemu powszechnej opieki zdrowotnej, także finansowe - mówi posłanka Lidia Gądek, przewodnicząca Parlamentarnego Zespołu ds. Podstawowej Opieki Zdrowotnej i Profilaktyki.

9. Małgorzata Lindorf: o leczeniu dzieci będziemy rozmawiać z każdym
Dziecko jest pacjentem wyjątkowo wdzięcznym, ale równie szczególnie wymagającym. Wydaje się, że NFZ przy wycenie procedur stomatologicznych widzi tylko zalety kontaktu z dziećmi, a nie dostrzega problemów. To musimy zmienić - twierdzi w rozmowie z infoDENT24.pl Małgorzata Lindorf, sekretarz Komisji Stomatologicznej NRL.

8. Prof. Dorota Olczak-Kowalczyk: reforma opieki stomatologicznej dzieci nie może odbyć się kosztem dentystów
- Nie oczekuję, że dentyści chętnie będą podejmować się leczenia dzieci w sytuacji, w której niektóre procedury są wycenione niżej niż w przypadku dorosłych. Ale nie zamierzam również biernie na to patrzeć - mówi w rozmowie z portalem infoDENT24.pl prof. dr hab. n. med. Dorota Olczak-Kowalczyk, konsultant krajowy z zakresu stomatologii dziecięcej

7. Asystentka czy higienistka
Resort zdrowia wydając decyzję o likwidacji kształcenia asystentek stomatologicznych, na pewno na pewno nie wzorował się na innych państwach UE, gdyż tam w każdym kraju funkcjonuje zawód asystentek

6. Czy Ty także masz klinikę stomatologiczną i czy, aby zgodnie z prawem
Ten, kto chce zaimponować pacjentom, informując ich, że będą leczeni w klinice stomatologicznej, a nie w gabinecie dentystycznym, musi mieć świadomość, że może łamać prawo.

5. Będzie więcej pieniędzy na stomatologię
W 2016 r. w kasie Narodowego Funduszu Zdrowia będzie więcej pieniędzy na leczenie stomatologiczne. Ile? Na razie nie wiadomo. Przedstawiciele Funduszu mówią, że jest zbyt wcześnie na prognozy, ale jednocześnie, że środki wzrosną w „zauważalny sposób". Publiczny płatnik odniósł się także do innych problemów dentystów pracujących w ramach kontraktu m.in. wprowadzenia możliwości udzielania przez świadczeniodawcę usług niegwarantowanych w czasie harmonogramu pracy.

POLECAMY W SERWISACH