• jobDent jobDENT
  giełda pracy

  najnowsze oferty pracy

  Szukam pracy

 • kursDent kursDENT
  szukaj szkoleń

  najnowsze oferty szkoleń

PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

I Ty wpisz się w Światowy Dzień Przyszłości Wolnej od Próchnicy

ms
02-10-2017, 08:10
I Ty wpisz się w Światowy Dzień Przyszłości Wolnej od Próchnicy Światowy Dzień Przyszłości Wolnej od Próchnicy
Organizowany przez ACFF Światowy Dzień Przyszłości Wolnej od Próchnicy (14 października 2017 r.) - dla dentystów powinien być dniem niezwykłym, będącym znakomitą okazją do przekazania pacjentom dobrej nowiny „nikt nie jest skazany na próchnicę”.

W zamierzeniu ACFF - ma to być dzień globalnego promowania świadomości znaczenia zdrowia jamy ustnej. Na całym świecie odbywać się będą imprezy informacyjne, edukacyjne, bezpłatne konsultacje w zakresie zdrowia jamy ustnej, profesjonalne webinaria, spotkania edukacji prozdrowotnej w szkołach.

Co może w tym dniu zrobić lekarz dentysta?

Każdy kto chce wesprzeć Światowy Dzień Przyszłości Wolnej od Próchnicy powinien być aktywny:
- organizując jakąś okolicznościową imprezę (w celu uzyskania porady można wykorzystać kontakt pisząc na adres contact@wcffday.org),
- dzieląc się materiałami propagującymi zdrowy uśmiech z: przyjaciółmi, rodziną, współpracownikami czy sąsiadami,
- używając w tym dniu hasztagu #WCFFDay w mediach społecznościowych,
- przesyłając fotografię swojego uśmiechu do @ACFFGlobal z hasztagiem #WCFFDay  - w celu pokazania poparcia walki o przyszłość wolną od próchnicy.

Światowy Dzień Przyszłości Wolnej od Próchnicy obchodzony będzie 14 października 2017 r. po raz drugi. ACFF zwraca się do lekarzy dentystów, aby ci, poprzez akcje profilaktyczne, uświadamiali pacjentom czym jest próchnica i że z tą chorobą można się uporać, ale ważna jest żelazna konsekwencja w codziennych obowiązkach, które przecież nie są nazbyt nadmiernie uciążliwe.

Prof. dr hab. n. med. Urszula Kaczmarek, koordynator Oddziału Środkowo - Wschodnioeuropejskiego ACFF apeluje o przyłączenie się do tej akcji.

- Nie straszmy jednak pacjentów konsekwencjami próchnicy, nie nakazujmy co trzeba zrobić, aby uchronić się przed następstwami lekceważenia codziennej dbałości o zdrowie. Starajmy się tak pokierować rozmową o charakterze motywującym, aby to osoba leczona przekonana była o konieczności podjęcia systematycznych działań zaradczych.

Musimy konsekwentnie, uparcie dążyć do stanu, w którym dentysta nie będzie musiał głównie leczyć skutków próchnicy, a zajmowałby się przede wszystkim wspieraniem pacjenta w skutecznej walce z zagrożeniem – przypomina prof. Urszula Kaczmarek.

Informacje
worldcavityfreefutureday
wcffday

Materiały edukacyjne

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH