PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

I Ty możesz być dentystą roku. Tylko czy warto?

ms
02-04-2014, 07:54
I Ty możesz być dentystą roku. Tylko czy warto? I Ty możesz być dentystą roku (foto: sxc.hu)
Trwa wysyp: konkursów, plebiscytów, rankingów, ankiet, zestawień. W ich efekcie praktycznie każdy chętny ma szansę zostać dentystą roku. Można odnieść wrażenie, że wyrazy uznania, składane ze strony pacjentów, uległy deprecjacji.

To może razić, z drugiej jednak strony każdy dyplom powieszony w gabinecie dentystycznym, z pieczątką instytucji, znanej chociażby w skali regionu, przemawia do wyobraźni kolejnych pacjentów. Jest o co walczyć?

Jeśliby dobrze policzyć to średnio każdego dnia w roku organizowany jest plebiscyt na lekarza roku. Zostać medykiem roku jest coraz łatwiej. Prezentujemy tylko kilka konkursów, na wyniki których zainteresowani oczekują właśnie w tych dniach. Do organizowania konkursów prą głównie media, które sądzą, że wybór najlepszego medyka zainteresuje duże grono czytelników. Nie zawsze jest to prawda.

Zostań „Przyjaznym lekarzem"

Jelenia Góra. Głosowanie do 11 kwietnia 2014 r. Organizatorzy czekają na kupony i SMS-y. Zwycięzcy wyróżniać się powinni nie tylko wiedzą, ale także życzliwym sercem dla pacjenta. - Macie do nich zaufanie, polecacie ich rodzinie i znajomym. Głosujcie na kandydatów w plebiscycie "Przyjazny lekarz" - apelują do potencjalnych wyborców.

W wyniku głosowania wyróżnieni powinni być lekarze z małych przychodni, służący pomocą w każdym zdrowotnym problemie.

Co tydzień we wtorki i piątki w jeleniogórskim magazynie miejskim „Gazety Wrocławskiej" zamieszczane będą kupony na „Przyjaznego lekarza", dzięki którym będzie można oddawać głosy. Drugi sposób to wysłanie SMS. Wśród 26 kandydatów rywalizujących o laury „Przyjaznego lekarza" jest trzech lekarzy dentystów: Agata Weksej, Anna Gorczowska, Kamil Turek.

Stetoskop dla dentysty?

Do 4 kwietnia 2014 r. przyjmowane będą zgłoszenia kandydatów do plebiscytu „Złoty Stetoskop 2014", organizowanego przez Express Bydgoski. Wśród nominowanych z regionu kujawsko - pomorskiego znajdą się, jak co roku, lekarze dentyści oraz asystentki stomatologiczne.

Pierwsza tura konkursu potrwa od 18 kwietnia do 2 maja. Finałowy etap głosowania na 20 lekarzy (wśród nich, jak wspomnieliśmy, są dentyści), 20 pielęgniarek i położnych oraz 10 przychodni z największą liczbą głosów z pierwszej tury przewidziano w okresie od 9 do 23 maja. Ogłoszenie wyników zaplanowano na 5 czerwca 2014 r.

Zgłoszenie do plebiscytu odbywa się poprzez wysłanie SMS. Z jednego numeru telefonu można wysłać nieograniczoną liczbę głosów. Jeden SMS to jeden głos.

W 2013 r. czytelnicy „Expressu" zgłosili 80 kandydatów do nagrody w kategorii lekarzy. W konkursie uczestniczyło 25 tys. osób.

Hipokrates - finał przy niskim poziomie zainteresowania

Do 3 kwietnia 2014 r. można głosować na lekarzy w plebiscycie Hipokrates 2014 zorganizowanym przez Głos Szczeciński. Głosować można za pomocą kuponów (kupony drukowane były w każdym piątkowym wydaniu Głosu Szczecińskiego) lub za pomocą SMS-ów. Wypełnione kupony należy dostarczyć do redakcji.
Na kilka dni przed zakończeniem konkursu na 22 kandydatów oddano 1 tys. głosów, średnio wypada po 50 wskazań na jedną kandydaturę.
Przeciwnicy tego typu konkursów, twierdzą, że taką pulę dość łatwo można zebrać wśród znajomych i rodziny lub zadbać samemu, wysyłając SMS-y na siebie.

SŁOWA KLUCZOWE
plebiscyty   konkursy   rankingi lekarzy   dentysta roku  

POLECAMY W SERWISACH