PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Hospicjum Małego Księcia ma duże szanse na kontrakt

ms
24-08-2017, 07:47
Hospicjum Małego Księcia ma duże szanse na kontrakt Hospicjum Małego Księcia może liczyć na kontrakt NFZ (foto: pixabay)
O tym, że Hospicjum Małego Księcia nie udało się zwyciężyć w konkursie ofert na leczenie stomatologiczne niepełnosprawnych w znieczuleniu ogólnym (w ramach kontraktowania NFZ) infoDENT24.pl już informował. Okazuje się, że istnieje duża szansa na to, aby placówka ta kontynuowała leczenie pacjentów w ramach powszechnego ubezpieczenia.

Lubelski OW NFZ ogłosił postępowania konkursowe uzupełniające. Wyniki będą znane 22 września. W zakończonym konkursie lubelskie Hospicjum zajęło miejsce trzecie, a umowy zawarto ze Stomatologicznym Centrum Klinicznym oraz z CM Medicos.

- Oczywiście złożyliśmy naszą ofertę ponownie. Liczymy, że teraz uda się zdobyć umowę. Nie bierzemy pod uwagę innego rozwiązania – poinformowała kurierlubelski.pl dr n. med. Małgorzata Borowska, kierownik stomatologii w hospicjum Małego Księcia.

- Uważam, że takie miejsca powinny być dostępne dla pacjentów, skoro są warunki, sprzęt, kadra medyczna – oceniła sytuację prof. Maria Mielnik-Błaszczak, wojewódzki konsultant ds. stomatologii dziecięcej. Takie rozwiązanie jest tym bardziej logiczne skoro w lubelskim Hospicjum właśnie kończy się przebudowa oddziału za 1,2 mln zł (otwarcie zaplanowano na połowę września).

O wystąpieniu posłanki  Joanny Muchy w obronie kontraktu dla Hospicjum pisaliśmy w materiale Hospicjum im. Małego Księcia bez kontraktu na leczenie stomatologiczne w znieczuleniu ogólnym. Dlaczego?

Więcej: kurierlubelski.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH