PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Hospicjum im. Małego Księcia bez kontraktu na leczenie stomatologiczne w znieczuleniu ogólnym. Dlaczego?

ms
27-07-2017, 12:23
Hospicjum im. Małego Księcia bez kontraktu na leczenie stomatologiczne w znieczuleniu ogólnym. Dlaczego? Poseł dr Joanna Mucha (foto: Fotolia/PTWP)
Lubelskie Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia  nie uzyskało kontraktu NFZ na świadczenie ogólnostomatologiczne udzielane w znieczuleniu ogólnym. To duże zaskoczenie, zważywszy, że pod opieką tej placówki znajduje się 4 tys. niepełnosprawnych pacjentów.

Posłanka Joanna Mucha pyta ministra zdrowia jakie są przyczyny nieprzyznania Hospicjum Małego Księcia kontraktu NFZ na świadczenie ogólnostomatologiczne udzielane w znieczuleniu ogólnym? Interesuje ją także czy niepełnosprawnym pacjentom zapewnione zostanie leczenie na przynajmniej tak wysokim poziomie, na jakim było dotychczas udzielane w Hospicjum Małego Księcia?

Joanna Mucha przypomina, że Lubelskie Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia od lutego 2009 r. prowadzi kompleksowe leczenie stomatologiczne w znieczuleniu ogólnym u osób w każdym wieku z rożnymi rodzajami niepełnosprawności. Do poradni są kierowane trudne przypadki, tzw. pacjenci niewspółpracujący z poważnymi obciążeniami ogólnymi. Placówka ma bardzo dobrą opinię u pacjentów. Przyjmują w niej najlepsi specjaliści stomatolodzy dziecięcy, ogólni oraz chirurdzy szczękowo-twarzowi i stomatologiczni. W codziennej, niezwykle trudnej pracy przyjmują pacjentów, których leczenia nie chcą podjąć się inne placówki.

Zabiegi u pacjentów z silnymi upośledzeniami trzeba przeprowadzać w stanie znieczulenia ogólnego. W Hospicjum przeprowadzono 5 tys. zabiegów stomatologicznych w znieczuleniu ogólnym. Pod opieką gabinetu jest 4 tys. niepełnosprawnych pacjentów.

Posłanka zgłosiła jeszcze kilka pytań:
Gdzie są gabinety i kliniki, do których mogą się zgłosić pacjenci leczeni dotychczas w Hospicjum Małego Księcia?
Czy niepełnosprawnym pacjentom zapewnione zostanie leczenie na przynajmniej tak wysokim poziomie na jakim było dotychczas udzielane w Hospicjum Małego Księcia?
Które z gabinetów stomatologicznych lub klinik otrzymały kontrakt NFZ na świadczenia ogólnostomatologiczne w znieczuleniu ogólnym na terenie województwa lubelskiego?
Ile jest gabinetów stomatologicznych działających przy hospicjach? Ile z nich otrzymało kontrakty na leczenie w znieczuleniu ogólnym na lata 2017-2022?

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
znieczulenie ogólne   NFZ   Joanna Mucha  

POLECAMY W SERWISACH