PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

GUMed zaopiekuje się zębami dzieci z Chmielna

ms
09-01-2017, 15:25
GUMed zaopiekuje się zębami dzieci z Chmielna Dzieci z gminy Chmielno leczeni będą w GUMed (foto: pixabay)
Bezpłatne wizyty i leczenie dzieci z gminy Chmielno w Poradni Stomatologii Dziecięcej i Rodzinnej UCS GUMed potrwają do końca roku szkolnego 2016/17.

Dowóz dzieci do Gdańska zapewnia gmina, w każdy piątek uczniów zabiera autokar. Na wizyty stomatologiczne swoje dzieci zapisują rodzice (u dyrektorów szkół). Opiekunowie mogą zresztą jechać do Gdańska razem z małymi pacjentami.

-  Najpierw dzieci przechodzą przegląd, a potem na kolejnych wizytach wdrażane jest leczenie. Dzieci będą więc w najlepszych rękach – tłumaczy wójt gminy Jerzy Grzegorzewski.

Miejscowa społeczność nie zdaje sobie sprawy z katastrofalnego stanu uzębienia najmłodszych mieszkańców gminy. 13 stycznia na badania mają pojechać uczniowie z Reskowa. Niestety akcja nie spotkała się z dużym zainteresowaniem ze strony rodziców, chociaż leczenie jest darmowe.

Inicjatywa jest tym bardziej cenna, że od połowy listopada 2016 r. w przychodni w Miechucinie nie ma stomatologa. Gmina od kilku miesięcy poszukuje dentysty – bezskutecznie.

Akcja potrwa do końca roku szkolnego 2016/2017.

W 2016 r. grupa dentystów z GUMed przeprowadziła bezpłatne przeglądy stomatologiczne u najmłodszych mieszkańców gminy. U ok. 80 proc. przebadanych dzieci stwierdzono próchnicę. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH