• jobDent jobDENT
  giełda pracy

  najnowsze oferty pracy

  Szukam pracy

 • kursDent kursDENT
  szukaj szkoleń

  najnowsze oferty szkoleń

PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Grudziądz: w dwa dni 500 dzieci przeszło przegląd stomatologiczny

en
22-09-2017, 08:34
Grudziądz: w dwa dni 500 dzieci przeszło przegląd stomatologiczny Trwa akcja profilaktyczna "Dziel się uśmiechem" (fot. pixabay)
Maraton stomatologiczny na osiedlu Lotnisko w Grudziądzu - 12 stomatologów w ciągu dwóch dni zrobiło przegląd 500 uczniom. To jeden z etapów akcji "Dziel się uśmiechem", która jest realizowana już od pięciu lat. W całym kraju przebadano do tej pory około 35 tys. dzieci w wieku 5-13 lat.


Gabinety stomatologiczne urządzono w sali gimnastycznej. Dzieci oczekujące na badanie brały udział w zabawach edukacyjnych, podczas których uczyły się jak dbać o swoje ząbki. Każdy uczeń po badaniu otrzymał paczkę z prezentami od sponsorów oraz pełną informację dla rodziców o stanie uzębienia, informuje pomorska.pl.

Wyniki badania w Grudziądzu jeszcze nie są znane, ale raczej nie będą się różniły od średniej krajowej. A średnia statystyczna jest smutna: próchnicę ma ok. 76 proc. dzieci, na jedno dziecko przypadają 3 chore zęby - mówi w rozmowie z pomorska.pl Łukasz Dereń, koordynator akcji „Dziel się uśmiechem”.

Co rodzice zrobią z tymi wynikami, jest już ich decyzją. Niestety rodzice co czwartego dziecka nie wyrazili zgody na to, aby stomatolodzy przebadali ich pociechy. 

Podobne przeglądy w najbliższych dniach prowadzone będą także w wybranych szkołach w Bydgoszczy, Toruniu i Włocławku. Organizatorami akcji „Dziel się uśmiechem” są PCK oraz firma Wrigley Poland, a partnerami ogólnopolskie towarzystwa stomatologiczne.

Więcej: pomorska.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH