PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Gorąca dziesiątka 2017 r.

ms
31-12-2017, 09:00
Gorąca dziesiątka 2017 r. Top ten infoDENT24.pl
Jakie tematy cieszyły się największą popularnością wśród Czytelników infoDENT24.pl w 2017 r.? Przedstawiamy dziesięć najczęściej czytanych materiałów, które powstały w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy.

10. Analiza okluzji powinna być standardem
W zasadzie u wszystkich pacjentów rozpoczynających leczenie: zachowawcze, implantologiczne, ortodontyczne czy endodontyczne należałoby wykonać analizę okluzji. Taki standard to jednak w Polsce wciąż rzadkość.

9. Komfort użytkowania unitów stomatologicznych, czyli tak dokładnie co?
Co w unicie stomatologicznym jest najważniejsze dla użytkownika? Niezawodność, wygoda, bezpieczeństwo, estetyka? Na to co z pewnością jest najważniejsze - wskazuje Jan Zybura z firmy Kol-Dental, product manager ds. unitów stomatologicznych, przywołujący na tę okoliczność dość pojemne sformułowanie: komfort. Prześledźmy na czym polega komfort użytkowania unitu stomatologicznego.

8. Weszły zmiany w przepisach o odpadach medycznych
Rozporządzenie ministra zdrowia w sprawie szczegółowego sposobu postępowania z odpadami medycznymi weszło w życie 24 listopada 2017 r. 

7. Gabinet dentystyczny to nie pracownia rentgenowska!
Była kontrola Sanepidu w gabinecie dentystycznym. W jej wyniku powstała długa lista uchybień, które w ocenie Sądu nie powinny były być podniesione. Zastrzeżenia inspektorów PWIS mogły się bowiem odnosić do pracowni rentgenowskiej, a nie do kontrolowanego gabinetu dentystycznego – ustalił WSA.

6. Ile zarabia dentysta?
Kiedy dentysta otwierający własną praktykę stomatologiczną zaczyna zarabiać? To zależy od wielu lokalizacji, zakresu usług, które gabinet oferuje, specjalistów, inwestycji w reklamę oraz sprzętu, w który wyposażony jest gabinet. Sukces przynosi tylko ciężka praca i za przyzwoity należy uznać przychód w wysokości 20 tys. zł miesięcznie. 

5. Pierwszy w Polsce gabinet stomatologiczny w stylu hygge
W koncepcji architektonicznej gabinetu stomatologicznego Dentim Clinic, który uruchomiono w katowickim Silesia City Center, zastosowano po raz pierwszy w Polsce duńską filozofię budowy szczęścia, komfortu i przytulności. 

SŁOWA KLUCZOWE
stomatologia   dentysta  

POLECAMY W SERWISACH