PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Gmina Świdnica zwiększa wydatki na opiekę stomatologiczną nad uczniami

ws
22-07-2015, 07:44
Gmina Świdnica zwiększa wydatki na opiekę stomatologiczną nad uczniami Uczniowie Świdnicy w gabinecie stomatologicznym (foto: pixabay)
W 2013 r. 30 tys. zł, w 2014 r. 37 tys. zł, w 2015 r. co najmniej 60 tys. zł – takie środki władze gminy Świdnica przeznaczają na profilaktykę stomatologiczną uczniów gminnych placówek oświatowych.

Niewiele? Inni robią znacznie mniej, żeby nie powiedzieć, że nic.

Teresa Mazurek, wójt gminy Świdnica tak opisuje podejmowane działania:

Od 7 lat ściśle współpracujemy z kołem naukowym Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu. Studenci przeprowadzali badania w szkołach gminy Świdnica, biorąc pod uwagę wady postawy naszych dzieci oraz ich stan uzębienia. Z tych danych wynika, że ponad 70 proc. przebadanych dzieci ma próchnicę.

- Tylko w ostatnich dwóch latach na darmową profilaktykę stomatologiczną przeznaczyliśmy blisko 50 tys. zł z budżetu gminy, kierując nasze działania przede wszystkim do wszystkich uczniów szkół podstawowych – mówi Teresa Mazurek.

Teresa Mazurek informuje też, że w gminie Świdnica od trzech lat funkcjonuje prywatny gabinet stomatologiczny na terenie hali sportowej w Witoszowie Dolnym. W ramach kontraktu z NFZ z jego usług mogą bezpłatnie korzystać m.in. uczniowie z centrum oświatowego w Witoszowie Dolnym.

- W maju 2014 r. na terenie drugiego centrum oświatowego w Pszennie uruchomiliśmy kolejny gabinet stomatologiczny.  W ramach programu profilaktyki stomatologicznej dla dzieci uczęszczających do szkół podstawowych na terenie gminy Świdnica do końca grudnia 2014 r. z jego usług skorzystało 323 uczniów szkół podstawowych (klasy I – III). Na ten cel z budżetu gminy przeznaczyliśmy 37 tys. zł., a uczniowie z innych placówek oświatowych byli bezpłatnie dowożeni do  gabinetu stomatologicznego DENTALIUM przy Szkole Podstawowej im. M. Kopernika w Pszennie – wylicza wójt gminy Świdnica.
Więcej: gmina.swidnica.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH