PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Gmina Sępólno szuka dentystów

ms
11-02-2015, 08:00
Gmina Sępólno szuka dentystów W Sępólnie szukają dentystów (foto: freedigitalphotos)
Trzy godziny debatowali sępoleńscy radni o działalności na terenie gminy podmiotów medycznych, głównie stomatologów. W końcu doszli do wniosku, że to gadanie jest bez sensu, bo samorząd nie ma na tę dziedzinę żadnego wpływu.

O wszystkim decyduje prywatny biznes i NFZ. Najgorsze informacje dotyczą stomatologii. Okazuje się, że w Sępólnie pozostał tylko jeden stomatolog, który podpisał umowę z NFZ. Jest nim Zbigniew Szlezer. Pozostali nie podpisali umów i prowadzą działalność komercyjną. Należy się domyślać, że powodem są niskie stawki proponowane przez publicznego płatnika.

Do czerwca ubiegłego roku w dwóch sępoleńskich zespołach szkół działały też szkolne gabinety stomatologiczne. Oba przeszły już do historii.

- W lutym burmistrz ogłosi możliwość prowadzenia stomatologii szkolnej. Żaden z miejscowych stomatologów nie jest zainteresowany. Może przyjdzie ktoś z zewnątrz. Postaramy się chociaż zabezpieczyć podstawowe przeglądy i lakowania zębów dla naszych dzieci - mówi Hanna Sobiechowska, koordynator spraw oświaty, ochrony środowiska i pomocy społecznej urzędu miejskiego.

Więcej: krajna.com.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH