PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Gmina Sadki porzucona przez dentystkę

ms
28-12-2017, 07:39
Gmina Sadki porzucona przez dentystkę Stomatologia zamknięta na trzy spusty (foto: pixabay)
Żeby świadczenia stomatologiczne mogły być realizowane potrzebne są: gabinet dentystyczny, lekarz dentysta oraz pacjenci. W gminie Sadki jest gabinet, są pacjenci, ale stomatologa już nie ma. Był, ale zrezygnował z pracy w NZOZ Medicus.

Od stycznia 2018 r. biała plama specjalistycznych usług medycznych w gminie Sadki powiększy się o świadczenia stomatologiczne, bo nie ma chętnego dentysty, który zdecydowałby się na leczenie tamtejszych mieszkańców.

Raczej wątpliwe, aby usługi stomatologiczne w najbliższym czasie powróciły do gminy, bo zarząd Medicusa od dłuższego czasu bezskutecznie szuka stomatologa na miejsce osoby, która złożyła wypowiedzenie umowy o pracę. Potencjalnych kandydatów zachęcić może perspektywa świadczenia w Sadkach również usług prywatnych. Co prawda wójt gminy Dariusz Gryniewicz poinformował, że nie widzi problemu, żeby takie rozwiązanie wprowadzić, ale realna możliwość to jedno, a zupełnie inną kwestią są potencjalni pacjenci zainteresowani leczeniem za pieniądze z własnej kieszeni. Tych zapewne nie będzie wielu.

NZOZ Medicus chce dobrze, czego dowodem jest inwestycja dostosowująca wyposażenie gabinetu stomatologicznego do zmienionych przepisów sanitarno-epidemiologicznych. Prace zakończono na kilka miesięcy przed zrezygnowaniem z pracy dentystki.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
świadczenia gwarantowane   dentysta  

POLECAMY W SERWISACH