PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Gmina Chojnice: startuje lakowanie zębów siedmiolatków

ws
06-10-2015, 08:04
Gmina Chojnice: startuje lakowanie zębów siedmiolatków Lakowanie w Chojnicach (foto: freeimages)
Rusza realizacja programu profilaktycznego, obejmującego lakowanie „szóstek” u wszystkich dzieci urodzonych w 2008 r., które są zameldowane na terenie gminy Chojnice.

Są jednak dwa warunki przeprowadzenia tego zabiegu. Po pierwsze, rodzice wraz z dziećmi, muszą zgłosić się do jednego z pięciu gabinetów uczestniczących w akcji profilaktycznej (stan zębów ocenią lekarze stomatolodzy w dwóch gabinetach w Chojnicach oraz w: Silnie, Ogorzelinach i Swornychgaciach). Po drugie, przegląd musi potwierdzić, że lakowane zęby są zdrowe. Gabinety te mają podpisane kontrakty z NFZ i nie będą przyjmować uczestników programu profilaktycznego poza kolejnością.

Siedmiolatków, zameldowanych w gminie, jest 258 i wszystkie, niezależnie od tego, czy chodzą do szkoły w gminie, czy w mieście, mogą skorzystać z programu profilaktycznego. Władze gminy na ten cel przeznaczyły 32 tys. zł.

- Najlepszą metodą medycyny jest profilaktyka – twierdzi Jan Kowalski, dyrektor Samodzielnej Publicznej Przychodni Wiejskiej Gminy Chojnice, popierający akcję władz gminnych. 

Więcej:  chojnice24.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH