PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Gmina bez dentysty przez błąd w ofercie

nowiny24.pl/szaft
15-01-2015, 08:08
Gmina bez dentysty przez błąd w ofercie Kiedy bezpłatna opieka dentystyczna wróci do Rokietnicy? (fot. sxc.hu)
W pięciotysięcznej gminie Rokitnica (woj. podkarpackie) od roku nie ma opieki stomatologicznej w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia. Dentystka, która prowadziła gabinet przez lata zmarła, a NFZ nie może znaleźć następcy.

Mieszkańcy Rokietnicy do dentysty muszą dojeżdżać do odległego Pruchnika, Jarosławia, a nawet Przemyśla. Kiedyś tak nie było. W mieście był gabinet, ale zmarła prowadząca go dentystka. Do pierwszego konkursu, ogłoszonego przez NFZ, nie stanął nikt. W kolejnym sił spróbowała lek. stom. Anna Koralewicz-Bober. Od początku zdawała sobie sprawę, że ewentualna praca będzie wiązała się z codziennymi dojazdami z Przemyśla, gdzie mieszka na co dzień. Chciała jednak pomóc mieszkańcom Rokietnicy. 

Kobieta ofertę złożyła, przyjęła nawet kontrolerów w gabinecie, którzy przyjechali na rutynową wizytę. Była przekonana, że kontrakt podpisze. Nic z tego, NFZ przetarg unieważnił, a jako powód wskazał, iż w ofercie były nieprawdziwe dane. Jakie? Dentystka omyłkowo - jak twierdzi - zaznaczyła, że badania rtg udostępnia w miejscu świadczenia leczenia. Do oferty natomiast dołączona była umowa z podwykonawcą.

Komisja NFZ odrzuciła ofertę z powodu „"nieprawdziwych informacji zawartych w ofercie oraz niespełnienia wymaganych warunków określonych w przepisach prawa oraz warunków określonych przez prezesa Funduszu".

Anna Koralewicz-Bober złożyła odwołanie.

Więcej: nowiny24.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
Anna Koralewicz-Bober    dentysta   NFZ   aparat RTG   konkurs  

POLECAMY W SERWISACH