PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Głogów: stomatolog w budżecie obywatelskim?

gazeta lubuska, ms?infoDENT24.pl
06-11-2014, 08:15
Głogów: stomatolog w budżecie obywatelskim? Głogów Urząd Miasta (źródło: Google Maps)
O ile mieszkańcy Głogowa będą tego chcieli, to już wkrótce dentyści rozpoczęliby pracę w dwóch tamtejszych szkołach. Trwa liczenie głosów. Wyniki znane będą najpóźniej 6 listopada 2014 r.

Głogowianie po raz pierwszy miel możliwość podjęcia decyzji, jakie inwestycje powinny zostać zrealizowane na ich osiedlach z budżetu obywatelskiego. Do podziału jest 2 mln złotych.

Komisja konkursowa zakwalifikowała do konkursu ponad 30 pomysłów. Głogowianie oddali w nim ponad 3,6 tys. głosów przez internet oraz 2,7 tys. w formie kart papierowych.

Gabinety stomatologiczne miałyby powstać w Szkole Podstawowej nr 12 oraz w Gimnazjum nr 3. Pomysłodawca tego projektu Jarosław Dudkowiak, członek zarządu powiatu - zgłaszał go najpierw jako projekt do zrealizowania z pieniędzy budżetu miasta (ostatecznie nie został zrealizowany, bo ponoć nie zdobył poparcia prezydenta Głogowa Jana Zubowskiego).

W ocenie Jarosława Dudkowiaka, prezydent robi wszystko, aby gabinety w szkołach nie powstały.

Projekt gabinetów stomatologicznych w głogowskich szkołach poparł Marek Michalak, rzecznik praw dziecka, który przekonywał, że pomoc stomatologiczna dla dzieci, to coś, co jest wśród priorytetów jego działania. - Jeśli jest w Głogowie taka inicjatywa, aby utworzyć gabinety stomatologicznej, obywatelska inicjatywa, to już lepszej nie może być. Ogromny szacunek dla ludzi, którzy wychodzą z takimi pomysłami - zapewniał Marek Michalak.

Więcej: gazetalubuska.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH