PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Gdzie zniknęło 20 tys. kg pasty do zębów?

Dziennik Łódzki/szaft
15-04-2015, 09:56
Gdzie zniknęło 20 tys. kg pasty do zębów? Kto ukradł prawie 20 tys. kg pasty (fot. Fotolia/PTWP)
Prokuratura w Pabianicach oskarża Marcina G., kierowcę jednego z lokalnych przewoźników, o kradzież blisko 20 tys. kg pasty do zębów marki „Colgate”.

Śledczy zarzucają Marcinowi G., że w lutym 2010 roku, w drodze z Polski do Grecji, kierując samochodem ciężarowym, zrabował transport pasty do zębów "Colgate", ważący 18,8 tys. kg. Właściciel straty oszacował na 179,8 tys. euro.

18 lutego 2010 roku kierowca wsiadł do ciężarówki i pojechał do Świdnicy. Tam na naczepę-chłodnię załadowano mu 47 palet z pastą. Naczepa została zaplombowana i Mariusz G. wyruszył do Grecji przez: Słowację, Rumunię i Bułgarię.

Po kilku dniach podróży, kierowca ciężarówki zgłosił pracodawcy, że napadnięto go w Rumunii. O napadzie zawiadomił rumuńską policję. Miejscowi śledczy ustalili jednak, że żadnego napadu nie było, a kierowca z Polski całą historię wymyślił.

Lekarze zbadali kierowcę i okazało się, że nie było żadnych śladów wskazujących na to, że został napadnięty.

Rumuńscy prokuratorzy ustalili, że na Węgrzech - tuż przed wjazdem do Rumunii - ciężarówka z Polski została zważona. Okazało się, że ciągnik i naczepa ważą 17 tys. kg, czyli tyle ile waży sam zestaw bez ładunku. A to z kolei oznacza, że kierowca spod Łodzi wjechał do Rumunii bez pasty.

Więcej: dzienniklodzki.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
pasta do zębów   Colgate-Palmolive   kradzież  

POLECAMY W SERWISACH