• jobDent jobDENT
  giełda pracy

  najnowsze oferty pracy

  Szukam pracy

 • kursDent kursDENT
  szukaj szkoleń

  najnowsze oferty szkoleń

PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Gdańsk: 150 nowych lekarzy i lekarzy dentystów

smn
29-11-2016, 10:26
Gdańsk: 150 nowych lekarzy i lekarzy dentystów Nowi lekarze zaczynają swoją zawodową drogę (fot. sxc.hu)
Uroczyste wręczenie prawa wykonywania zawodu odebrało 26 listopada prawie 150 lekarzy i lekarzy dentystów w Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku.

- Ta praca polega na wiecznym pośpiechu, biurokracji, na rzeczach o których na pewno nie uczą na studiach. Przede wszystkim jednak jest to praca na rzecz ludzi nieszczęśliwych i cierpiących. To my wpływamy na ich losy. Lekarz styka się ze śmiercią i narodzinami, dotyka na co dzień sacrum, ale musi też poradzić sobie z pełną odpowiedzialnością i nieustanną nauką – mówił podczas uroczystości Roman Budziński, prezes ORL w Gdańsku.

Po odbiór niewielkiej książeczki - symbolicznego początku drogi zawodowej – młodzi lekarze przyszli ze swoimi bliskimi. Obecni byli przedstawiciele izby lekarskiej i zaproszeni goście. Paweł Orłowski, wicemarszałek woj. pomorskiego zapewnił, że 18 szpitali i placówek medycznych, dla których organem prowadzącym jest samorząd pomorski, czeka na młodych lekarzy.

Podczas uroczystość w filharmonii wyróżnienia i nagrody finansowe odebrali lekarze, którzy najlepiej zdali LEK i LDEK. Tegoroczni nagrodzeni (otrzymają po 2,5 tys. zł na osobę) to lek. med. Łukasz Dziurkowski z wynikiem 90,82 proc. i lek. dent. Aneta Królik z wynikiem 86,06 proc.

Dla Anety Królik nauka do końcowego egzaminu była dużym wysiłkiem, w którym wspierała ją cała rodzina. Dzięki dobremu wynikowi dostała się na wymarzoną specjalizację – ortodoncję.

Wzruszające chwile uświetnił koncert.

Więcej: oilgdansk.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
OIL Gdańsk   prawo wykonywania zawodu   dentysta  

POLECAMY W SERWISACH