PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Gabinety na cenzurowanym

KŻ/szaft
13-02-2014, 07:51
Gabinety na cenzurowanym Gabinety pod obserwacją (Fot. sxc.hu)
Prokuratura Rejonowa w Rzeszowie wszczęła postępowanie w sprawie nadużyć, do których mogło dojść w jednym ze szkolnych gabinetów stomatologicznych. – Na razie żadnej osobie nie postawiono zarzutów – mówi infoDENT24.pl Łukasz Harpula, zastępca prokuratora rejonowego dla miasta Rzeszowa.

Policja wyjaśnia czy w gabinecie dentystycznym zlokalizowanym w Gimnazjum nr 9, mogło dojść do wyłudzenia pieniędzy za świadczenia, które nigdy nie były wykonane.

Narodowy Fundusz Zdrowia zainteresował się gabinetem po interwencji rodziców, którzy w Zintegrowanym Informatorze Pacjenta znaleźli informacje o leczeniu ich dzieci przez stomatologa. Wszyscy podkreślali, że o wizycie w gabinecie nic nie wiedzieli.

- Dokonano przeszukania w gabinecie. Śledztwo trwa, ale zapowiada się żmudne postępowanie. Jego wyniki poznamy najwcześniej za miesiąc - mówi Łukasz Harpula.

Na pytanie, czy to pierwszy taki przypadek w Rzeszowie odpowiada zdawkowo - Nie.

I przypomina, że fałszowanie dokumentacji to oszustwo zagrożone karą nawet do ośmiu lat więzienia.

Gabinety stomatologiczne mają na oku nie tylko NFZ i prokuratora, ale także lokalne media. „Kurier Żuromiński" przypomina, że wbrew prawu jest dopłacanie np. do plomb lepszej jakości w gabinetach, które mają podpisany kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia. Na dowód gazeta cytuje przedstawiciela mazowieckiego oddziału funduszu.

- W świetle obowiązujących regulacji prawnych świadczenia w ramach ubezpieczenia zdrowotnego w całości finansowane są ze środków pochodzących z umów zawartych z Narodowym Funduszem Zdrowia i nie podlegają współfinansowaniu przez świadczeniobiorców. Natomiast świadczenia wykonywane w innym standardzie niż określone w rozporządzeniu ministra zdrowia, w całości finansowane są przez świadczeniobiorcę - informuje Piotr Kalinowski z Zespołu Rzecznika Prasowego Mazowieckiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ.

Powód zainteresowania sprawą jest oczywisty: zażalenia pacjentów, którzy od kontraktowego dentysty wychodzą z rachunkiem.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
kontrole gabinetu   Łukasz Harpula  

POLECAMY W SERWISACH