PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Gabinet stomatologiczny za 6,7 tys. zł?

ms
08-12-2017, 08:29
Gabinet stomatologiczny za 6,7 tys. zł? Za małe pieniądze na gabinety stomatologiczne w szkołach (foto: pixabay)
Tak, oczywiście jest to nierealne. Za takie pieniądze nie można uruchomić gabinetu stomatologicznego, ale na takie dofinansowanie – póki co – liczyć mogą szkoły, które chcą zapewnić uczniom opiekę medyczną.

W takiej sytuacji jedyne co można zrobić, to dołożyć po 6,7 tys. zł do już funkcjonujących gabinetów. Na Pomorzu ok. 500 szkół dostanie dofinansowanie rzędu 2,35 mln zł. Tylko mały odsetek z tej kwoty trafi do gabinetów stomatologicznych funkcjonujących w szkołach. Przyczyna jest oczywista – takich gabinetów jest bardzo mało.

Jednym z nielicznych jest stomatologicznych gabinet w szkole w Pszczółkach.  

- To niewielkie pieniądze. Ale to jest gabinet stomatologiczny, który prowadzi gmina. Kiedy takie miejsca likwidowano, my postanowiliśmy nasz utrzymać. A wiadomo, że wszystko się zużywa, więc pieniądze przeznaczymy na wymianę części sprzętu - mówi wójt gminy Hanna Brejwo.

Wojewoda pomorski Dariusz Drelich powiedział Radiu Gdańsk, że takie gabinety (oczywiście nie chodzi o stomatologiczne) powinny być we wszystkich szkołach. - Część szkół korzysta z gabinetów w ośrodkach zdrowia. Ale lepiej, jeśli na przykład pielęgniarka dyżuruje w szkole. Na razie dofinansowanie dostanie 505 szkół, ale jest drugi nabór do programu, więc gorąco zachęcam. Każda szkoła, która złoży wniosek, otrzyma dofinansowanie w kwocie do 6,7 tys. zł - mówi wojewoda.

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH