PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Gabinet stomatologiczny czeka na dentystę od…20 lat

ms
18-10-2016, 08:02
Gabinet stomatologiczny czeka na dentystę od…20 lat Nie ma dentystów chętnych do pracy na wsi (foto: pixabay)
Gmina Osie, ze względu na fakt, że jest gminą wiejską, położoną z dala od dużych aglomeracji, nie może liczyć na specjalne względy lekarzy dentystów.

Ostatnio władze gminne zadecydowały, że problem należy rozwiązać. Pomysł był taki, aby w miejscowej przychodni, tuż obok funkcjonującego przez kilka dni w miesiącu gabinetu dentystycznego, uruchomić kolejny.

- Mamy teraz świetnie wyposażoną salę, z nowoczesnym unitem stomatologicznym, za prawie 70 tys. zł, ale bez dentysty - mówi Michał Grabski, wójt Osia. - Poprzedni lekarz ostatecznie nie zdecydował się przyjąć naszej oferty – dodaje Michał Grabski, w rozmowie z portalem czasswiecia.pl.

Władze gminy nie załamują rąk i prowadzą rekrutację chętnych do pracy w nowym gabinecie, chociaż doświadczenia w tym względzie nie mają szczególnie zachęcającego. Od 20 lat włodarze gminy próbują zainteresować pracą dentystę, który zechciałby tutaj przyjmować codziennie.

Wójt Osia liczy jednak, że jakiś dentysta otworzy tutaj prywatną praktykę, a wówczas będzie można mu wydzierżawić nowy sprzęt i nowy gabinet. Ponoć mieszkańcy są zainteresowani prywatnymi usługami stomatologicznymi, co powinno być wystarczającą zachętą do uruchomienia praktyki stomatologicznej.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
gabinety stomatologiczne  

POLECAMY W SERWISACH