PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Fundacja Wiewiórki Julii znów zawita do Słupska

kan
30-05-2016, 12:10
Fundacja Wiewiórki Julii znów zawita do Słupska Trzecia już akcja FWJ profilaktyczna w Słupsku
Na początku czerwca Fundacja Wiewiórki Julii przeprowadzi w Słupsku badania zębów u dzieci. W ubiegłym roku realizowała przeglądy stomatologiczne w szkołach podstawowych. Tym razem stomatolodzy zbadają 871 gimnazjalistów.

Tegoroczna akcja będzie przebiegała podobnie jak poprzednio. Każdy przebadany uczeń gimnazjum otrzyma kartę z wynikami badania wraz z wykazem gabinetów stomatologicznych na terenie miasta Słupska. Dzięki temu rodzice lub opiekunowie prawni będą mogli podjąć dalsze kroki związane z przeprowadzeniem zaleconych zabiegów profilaktyczno-leczniczych.

Podczas badań w podstawówkach, okazało się że prawie 90 proc. dzieci ma próchnicę; 37 proc. dzieci ma przynajmniej jeden ząb do usunięcia; 48 proc.  przynajmniej jeden ząb do wypełnienia, a 73 proc. dzieci ma wadę zgryzu. Jednak mimo ewidentnych długoletnich zaniedbań skutki akcji trwały długo, bo jak pisał infoDENT24.pl Fundacja zbierała podziękowania od słupskich dentystów, do których licznie zaczęli się zgłaszać rodzice z dziećmi na leczenie.

Sytuacja w Słupsku jest równie poważna, co w innych regionach kraju. Dentystom z Fundacji Wiewiórki Julii zdarzyło się zdiagnozować dziewięcioletnie dziecko, które miało cztery zęby stałe do usunięcia.

To przygnębiające statystyki. Według WHO jeden stały ząb usunięty oznacza utratę przez człowieka 1 proc. zdrowia.

Więcej: radio.slupsk.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH