PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Fundacja Wiewiórki Julii podsumowała rok szkolny. Z zębami dzieci jest źle

FWJ/szaft
01-07-2014, 08:04
Fundacja Wiewiórki Julii podsumowała rok szkolny. Z zębami dzieci jest źle Fundacja Wiewiórki Julii podsumowała rok szkolny. Z zębami dzieci jest źle (źródło: sxc.hu)
- Wyniki naszych badań biją na alarm, próchnica atakuje zęby coraz młodszych Polaków – informuje Fundacja Wiewiórka Julia. W ciągu roku szkolnego 2013/2014 wolontariusze fundacji przeprowadzili badania i konsultacje w 40 szkołach na terenie województw: mazowieckiego, łódzkiego, warmińsko-mazurskiego oraz opolskiego.

W czasie trwania roku szkolnego 2013/2014 wolontariusze Fundacji Wiewiórki Julii przebadali ponad 4200 dzieci. W ramacha tzw. "Podróży Wiewórki Julii" odwiedzali szkoły, ale również udzielali indywidualnych konsultacji stomatologicznych podczas pikników rodzinnych. Przygotowali i zrealizowali specjalistyczne zajęcia dotyczące profilaktyki stomatologicznej i promocji zdrowia dla podopiecznych Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Warszawie.

- Wyniki naszych badań biją na alarm, próchnica atakuje zęby co raz młodszych Polaków - informuje Fundacja.

Z raportu opartego na badaniach przeprowadzonych w ramach :Podróży Wiewiórki Julii" wynika, że problem próchnicy dotyczy odpowiednio:

dzieci w wieku 1,5 - 2 lat - 20 proc.

dzieci w wieku 3 - 6 lat - 70 proc.

dzieci w wieku 7 - 12 lat - 83 proc

dzieci w wieku 13 - 17 lat - 90 proc.

Kolejne „Podróże Wiewiórki Julii" wystartują we wrześniu.

Fundacja Wiewiórki Julii badania w ramach cyklu „Podróże Julii" prowadzi w całej Polsce od 2012 roku. Pracownicy fundacji, w ramach Podróży Julii, w pierwszej kolejności pojawiają się wszędzie tam, gdzie dostęp do opieki stomatologicznej jest szczególnie utrudniony lub wręcz niemożliwy. Od każdego dziecka jest wymagana zgoda rodzica, bądź opiekuna na badanie oraz stworzenie dokumentacji. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH