PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Fundacja Vivadental ze statuetką Lider Roku 2017 w Ochronie Zdrowia

ms
15-01-2018, 07:19
Fundacja Vivadental ze statuetką Lider Roku 2017 w Ochronie Zdrowia Fundacja Vivadental wśród laureatów Lider Roku 2017 w Ochronie Zdrowia
Fundacja Vivadental, European Dental Implant Institute Vivadental w Gdańsku zdobyła nagrodę w kategorii Lider Roku 2017 w Ochronie Zdrowia – działalność charytatywna.

Uroczyste wręczenie nagród odbyło się na Zamku Królewskim w Warszawie 11 stycznia 2018 r.

Violetta Szycik, prezes Fundacji dla Dzieci Vivadental, European Dental Implant Institute Vivadental w Gdańsku w rozmowie z Menadżerem Zdrowia opowiada o działalności charytatywnej i aktywności w branży stomatologicznej.

Vivadental działa od 1991 r. i nieustannie pomaga potrzebującym. Rozmiary udzielanego wsparcia były jednak tak duże, że w 2014 r. postanowiliśmy sformalizować ten obszar naszej działalności i powołaliśmy Fundację dla Dzieci Vivadental.

Nasza fundacja jest fundacją korporacyjną, co oznacza, że korzysta z zasobów Kliniki Vivadental bez żadnych ograniczeń. Jeśli mamy większą grupę podopiecznych, to wyłączamy działalność komercyjną w danym dniu i zamieniamy się w wolontariuszy. To najpiękniejsze dni w całym roku.

Leczymy pacjentów, szkolimy lekarzy, prowadzimy badania naukowe i prace badawczo-rozwojowe, wydajemy czasopismo popularnonaukowe, otworzyliśmy prywatny kanał telewizyjny zajmujący się zdrowiem, wkrótce rusza nasz portal poświęcony turystyce medycznej i rehabilitacyjnej VivaVoyage. W planach kolejne projekty. Najważniejsze jest jednak to, że w tym zdywersyfikowanym i sprofilowanym rozwoju priorytetem naszego istnienia i misji pełnionej w społeczeństwie uczyniliśmy działalność charytatywną i prospołeczną w zakresie szeroko rozumianego zdrowia.

Na równi z naszym personelem włączamy do współpracy wolontariackiej i działalności charytatywnej młodych naukowców i studentów z Politechniki Gdańskiej i Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego oraz studentów z Polskiego Stowarzyszenia Studentów Stomatologii. Młode pokolenie naukowców i lekarzy chętnie bierze udział we wszelkiego rodzaju akcjach i wspomaga działania Fundacji.

Studenci nie tylko uczestniczą w projektach i angażują się w trakcie akcji w leczenie podopiecznych, lecz także sami kwestują w miejscach publicznych i przekazują zebrane środki na działalność statutową Fundacji Vivadental. To niezmiernie ważny aspekt działania naszej Fundacji, bo w dobie komercji i wszechobecnego pościgu za pieniądzem współtworzymy postawy etyczne zgodne z etosem pracy przyszłych lekarzy i zwykłych ludzi społecznie użytecznych, czerpiących przyjemność z pomagania i zdolnych do poświęceń w imię pomocy drugiemu człowiekowi.

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH