PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Formalności w sprawie uprawnień do wystawiania recept - do połowy 2017 r.

en
09-01-2017, 11:49
Formalności w sprawie uprawnień do wystawiania recept - do połowy 2017 r. Na uaktualnienie danych na portalu NFZ jest czas do 30 czerwca br. (fot. pixabay)
Lekarze dentyści, którzy chcą uzyskać przedłużenie uprawnień do wystawiania recept narzekają na kłopoty z dostępem do portalu NFZ. Jak zapewnia fundusz, to tylko przejściowe utrudnienia powodowane błędami w centralnym programie komputerowym.

Dyrektor Śląskiego OW NFZ, Jerzy Szafranowicz  zapewnił Śląską Izbę Lekarską w Katowicach, że trwają prace nad modyfikacją systemu i są podejmowane działania, by ułatwić lekarzom dentystom dostęp do portalu NFZ.

O tym, że 1 stycznia 2017 r. wygasną umowy upoważniające do wystawiania recept na leki refundowane i w efekcie wypisanie przez lekarza (niebędącego lekarzem ubezpieczenia zdrowotnego) recept na leki refundowane po 31 grudnia 2016 r. wymaga posiadania aktywnego konta w portalu NFZ – już pisaliśmy.

Dobra wiadomość: na aktualizację danych w portalu NFZ jest czas do 30 czerwca 2017 r. Po tym terminie lekarze utracą dostęp do portalu. Jednocześnie, po 1 stycznia 2017 r. można wystawiać recepty na drukach dotychczas posiadanych, które zawierają naniesione unikalne numery recept. Druki te mogą być wykorzystane przez lekarzy dentystów nie dłużej niż do końca 31 grudnia 2017 r.

Więcej: izba-lekarska.org.pl

Czytaj także: Recepty na leki refundowane. Co po 1 stycznia 2017 r.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
NFZ   recepty   Śląska Izba Lekarska  

POLECAMY W SERWISACH