PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Fluor: czyżby 40 tys. dzieci trutych w Trójmieście?

ms
28-10-2015, 09:55
Fluor: czyżby 40 tys. dzieci trutych w Trójmieście? Co z tym fluorem? (foto: freeimages)
Znany z kontrowersyjnych dla dużej części środowiska medyków wypowiedzi dr Jerzy Jaśkowski powołał się na infoDENT24.pl, aby wystąpić przeciwko fluoryzacji zębów najmłodszych.

infoDENT24.pl w materiale Fluoryzacja w Trójmieście: głosy za i przeciw poinformował, że zabieg ten realizowany jest w 121 trójmiejskich szkołach, tylko w siedmiu – nie. Z tego zabiegu w 2014 r. skorzystało niemal 39 tys. dzieci z Trójmiasta.

Nie pierwszy, ani dziesiąty to materiał, w którym informowaliśmy o profilaktycznym podawaniu fluoru, nie pierwszy i nie dziesiąty raz cytowaliśmy opinie za i przeciw.

Głos dr. Jerzego Jaśkowskiego nie pozwala pozostawać obojętnym, tym bardziej, że jego opinie są autorytatywne i dla wielu lekarzy dentystów nie do przyjęcia. Czekamy na opinie pro i contra.

Oto kilka wątków z tez głoszonych przez dr. Jerzego Jaśkowskiego, które mogą wzbudzić szczególne emocje.

* Jest radosna nowina dla dentystów z prywatnych spółek, którym udało się wyciągnąć z tego kosza, zwanego przymusowym ubezpieczeniem, a zarządzanym przez urzędników z NFZ, aż 210 tys. zł na zupełnie, nie tylko bezwartościową działalność, ale wręcz szkodliwą dla dzieci, czyli na fluoryzację.

* Fluor już przy stężeniu w wodzie powyżej 0,3 mg/l powoduje uszkodzenia trzustki i cukrzycę oraz zmiany IQ. Dlaczego więc stosuje się u nas archaiczną normę 1 mg/l. Nawet USA zmieniły normy na 0,75 mg/l, co Indie na przykład uczyniły 30 lat temu.

* Fluor w Trójmieście znajduje się nie tylko w wodzie, ale przede wszystkim w powietrzu. Toksyczność fluoru w powietrzu jest sto razy większa, aniżeli tego w wodzie. Spowodowane jest to budową pęcherzyków płucnych, nie posiadających zabezpieczeń.

* Dynamika zachorowań na cukrzycę jest największa w grupie młodocianych, w gminach najbardziej narażonych na wysoką koncentrację fluoru w powietrzu.

* Stopień spadku IQ zależy od czasu narażenia na fluor, czym dłuższe narażenie tym współczynnik spada bardziej.

* Fluor został uznany za niejednoznacznie rakotwórczy przez National Cancer Institute.

* Picie fluoryzowanej wody podwaja liczbę złamań szyjki kości udowej u starszych mężczyzn i kobiet.

* Stwierdzono, że fluoryzacja zwiększa niepłodność kobiet.

* Fluorosis dotyka jedno na pięć, lub więcej dzieci w kraju.

* Fluor nie jest skuteczny w redukcji próchnicy. Nie stwierdzono korelacji pomiędzy poziomem fluoru w wodzie i próchnicy.

*  FDA uważa fluorek za niezatwierdzony nowy lek, dla którego nie ma żadnego dowodu bezpieczeństwa lub efektywności.

* Fluor jest wysoce toksyczny. Międzynarodowa Akademia Medycyny i Oral Toxicology sklasyfikowały fluorek jako niezatwierdzony lek dentystyczny, ze względu na wysoką toksyczność.

* Stosowanie past z fluorem powinno być natychmiast zakazane w rejonach, w którym stwierdza się nadmierne stężenie fluoru. Fluoryzacja w szkołach powinna być karalna jako świadome trucie dzieci i młodzieży z chęci zysku.

Źródło: wolnemedia.net

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH