PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

FDI w Madrycie: osteointegracja tematem na czasie

en
08-02-2017, 12:04
FDI w Madrycie: osteointegracja tematem na czasie Implantologia będzie ważnym tematem na tegorocznym kongresie FDI
Implantologia stomatologiczna weszła na dobre do programu dorocznych kongresów  FDI. Także i w Madrycie będzie jej poświęcona specjalna sesja, o której mówi dla portalu FDI  prof. James Taylor, wiceprezes Academy of Osseointegration z Faculty of Dentistry w Dalhousie University.

FDI: Sesja poświęcona osteointegracji stała się już tradycją na dorocznych kongresach FDI. Odbędzie się także w Madrycie.

Prof. James Taylor: FDI to niezależny ekspercki głos środowiska dentystów. Kongres przyciąga lekarzy, naukowców, popularyzatorów i przedstawicieli przemysłu z całego świata. Na konferencję w Madrycie przyjedzie blisko 10 tys. uczestników, to największe wydarzenie stomatologiczne w ciągu roku, a tym samym ważne miejsce do promowania nauki, praktyki, etyki związanej z implantami w stomatologii.

Tematem tegorocznej sesji będzie polepszanie wyników leczenia implantologicznego w stomatologii…
W 2017 roku mamy wiedzę, technologię i narzędzia niezbędne do dalszego poprawiania efektów leczenia. Nasi wykładowcy z Academy of Osseointegration będą tym razem naświetlali niektóre niuanse bardziej zaawansowanych koncepcji na aktualne procedury w implantologii stomatologicznej.

Wykładowcy pochodzą z Hiszpanii i Francji, zaś prowadzący sesję z Niemiec i z Kanady, czy to międzynarodowe podejście niesie jakąś dodatkową wartość w tej dziedzinie wiedzy?
Jedną z największych zalet Academy of Osseointegration jest jej światowy zasięg i jednorodność. Jesteśmy prawdziwie międzynarodową organizacją i ta wielokulturowość  pozwala tworzyć światową społeczność praktyków, którzy dzielą się swoją wiedzą . Trudno o lepszy ładunek intelektualny jaki można wnieść, jego efektem jest lepsza opieka nad pacjentami, w globalnym wymiarze.

Jak wiceprezydent AO ocenia główne tematy do dyskusji na tym polu na najbliższe trzy, cztery lata.
Implanty to obecnie integralna część praktyki stomatologicznej. Academy of Osseointegration zawsze miała na celu generowanie i promowanie sprawdzonych klinicznie rozwiązań w tej szybko rozwijającej się specjalności. W najbliższym czasie musimy nadal podkreślać potrzebę wdrażania najnowszych sprawdzonych technologii i nadal poprawiać jakość i skuteczność procedur w leczeniu problemów jamy ustnej. Staramy się sprawić, aby leczenie implantologiczne stawało się coraz lepiej dostępne dla ogółu pacjentów.

Ostatnio Academy of Osseointegration zmieniła status na członka partnera FDI: jakie korzyści się z tym wiążą?
Bardzo mnie cieszy ta zmiana, certyfikat członka partnera przyjąłem na FDI w Poznaniu w 2016 roku z dużą radością. Nasz związek z FDI daje nam globalny zasięg i znaczenie. Przede wszystkim ta zmiana statusu pozwala na  dalsze wspieranie FDI w promowaniu etyki, nauki i praktyki stomatologicznej i zapewnianiu opieki stomatologicznej według najwyższych standardów.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
implantologia   FDI   Kongres FDI  

POLECAMY W SERWISACH