• jobDent jobDENT
    giełda pracy

    najnowsze oferty pracy

    Szukam pracy

  • kursDent kursDENT
    szukaj szkoleń
PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

FDI o tegorocznym Światowym Dniu Zdrowia Jamy Ustnej

en
02-03-2018, 08:55
FDI o tegorocznym Światowym Dniu Zdrowia Jamy Ustnej Światowy Dzień Zdrowia Jamy Ustnej 2018 już 20 marca (fot. pixabay)
FDI będzie przyznawał nagrody za najbardziej udaną kampanię promującą  zdrowie w ramach Światowego Dnia Zdrowia Jamy Ustnej.

FDI ogłasza konkurs na najlepszą akcję promującą zdrowie jamy ustnej w ramach Światowego Dnia Zdrowia Jamy Ustnej organizowaną przez krajowe stowarzyszenia stomatologiczne i inne organizacje publiczne.

Cała siła ŚDZJM w lokalnych, narodowych kampaniach, które mają ograniczyć choroby stomatologiczne. W ramach tych kampanii organizowane są m.in. darmowe przeglądy jamy ustnej, akcje w szkołach, wykłady, biegi i marsze pod hasłami Światowego Dnia Zdrowia Jamy Ustnej.

Sam konkurs na najlepszą akcję promującą ŚDZJM po raz pierwszy zorganizowano w 2015 r., by wyróżniać w ten sposób zaangażowanie organizacji studenckich. Studenci, jak się okazało, są największymi entuzjastami tej światowej kampanii i z dużym sukcesem wdrażają jej hasła, podnosząc świadomość problemów stomatologicznych na poziomie narodowym.

W 2018 r. FDI kieruje ten konkurs, poza studentami, także do narodowych stowarzyszeń stomatologicznych oraz organizacji publicznych. Do wygrania m.in. pokrycie kosztów podróży i zakwaterowania na tegorocznym Światowym Kongresie FDI w Buenos Aires, w Argentynie.

Jak wziąć udział w konkursie

Nagrody przydzielane są w pięciu kategoriach:
członkowie FDI – stowarzyszenia stomatologiczne
- na najlepszą akcję edukacyjną
- na najlepszą kampanię medialną
organizacje studenckie członkowie International Association of Dental Students
- najbardziej oryginalna działalność
- najlepsza kampania medialna
inne organizacje (wszystkie grupy i osoby niezrzeszone w FDI)
- najlepsze zdjęcie związane tematycznie z ŚDZJU.

Po 20 marca FDI oceni nadesłane raporty z działań, stąd prośba od organizatorów konkursu o jak najszybsze nadsyłanie zgłoszeń.  FDI zapewnia dostęp online do różnego typu zasobów mogących pomóc w przeprowadzeniu akcji - plakatów, broszur, zaleceń.

Więcej: fdiworlddental.org

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH