PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

FDI Madryt: to będzie wyjątkowe spotkanie

en
27-01-2017, 07:19
FDI Madryt: to będzie wyjątkowe spotkanie W Madrycie we wrześniu odbędzie się kolejny kongres FDI (fot. pixabay)
Dr Patrick Hescot, prezes FDI mówi czego spodziewa się po światowym kongresie stomatologicznym w Madrycie.

Co nowego będzie na tegorocznym kongresie FDI w Madrycie?
Patrick Prescot: Wiele oczekuję po głównym temacie World Oral Health Forum (WOHF), którym będzie zdrowie dziąseł. Pracujemy nad projektem periodontycznym od 2015 r, zaś WOHF będzie świetną okazją do szerszej debaty na ten temat. Pod koniec stycznia ma być gotowy szczegółowy program sesji i sympozjów planowanych w Madrycie.

Ilu abstraktów można spodziewać się w tym roku?
Zwykle ich liczba zwiększa się z roku na rok. Co napawa optymizmem, to coraz wyższy poziom abstraktów, które są przysyłane. Naukowców mobilizuje możliwość opublikowania abstraktów w specjalnym dodatku do  czasopisma International Dental Journal. Starają się informować o swojej pracy w wydawnictwach na dobrym poziomie, co zawsze  procentuje w karierze naukowej.  

Co zobaczymy na wystawie?
Madryt  stwarza bardzo interesujące perspektywy wystawcom, którzy zechcą pokazać tam swój sprzęt, produkty i usługi. Hiszpania to stale rozwijający się rynek, blisko 10 proc. europejskich dentystów pracuje w Hiszpanii, zaś wzrost tamtejszego rynku stomatologicznego jest szacowany na ok. 2 proc. rocznie. Możemy oczekiwać wielkich międzynarodowych i lokalnych producentów, a także, co jest specjalnością FDI - małych firm produkujących wyposażenie i materiały stomatologiczne wystawiających swoje produkty w narodowych lub regionalnych pawilonach.

Jaki to będzie kongres? 
Z pewnością świetnie zorganizowany, gdyż wszystkie kongresy organizowane przez moich długoletnich przyjaciół ze  Spanish Dental Association, na których do tej pory byłem, tak właśnie przebiegały. Miejsce, w którym odbędzie się kongres jest przestronne i dobrze zaprojektowane, to przyczyna dla której Madryt jest tak popularny wśród organizatorów konferencji z całego świata. Uczestnicy mogą się więc spodziewać, że ich pobyt, ale i podróż  będą wygodne. Madryt ma bogatą ofertę hoteli i świetne lotnisko, oddalone zaledwie o 12 km od miasta, uznane w 2008 r. przez Airport Council za najlepszy europejski port lotniczy.

Więcej: fdiworldental.org

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
wystawy   Kongres FDI  

POLECAMY W SERWISACH