PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

FDI ma nowego prezydenta

kan
07-09-2017, 12:21
FDI ma nowego prezydenta Dr Patrick Hescot i dr Kathryn Kell - były i obecny prezydent FDI
Światowy kongres FDI organizowany w tym roku z Hiszpańskim Związkiem Stomatologów w Madrycie zakończył się 1 września. Wzięło w nim udział 8 tys. uczestników, którzy mieli możliwość uczestniczenia wykładach i warsztatach z każdej dziedziny stomatologii, prowadzonych przez 130 ekspertów z ponad 30 krajów.

- Kongresy stomatologiczne to ważne wydarzenia w dziedzinie zdrowia. Zdrowie jamy ustnej jest nierozerwalnie związane ze zdrowiem ogólnym, stąd tak duże imprezy jak kongres FDI mają wielkie znaczenie w uświadamianiu tego problemu decydentom, a także w uświadamianiu potrzeby włączenia problematyki zdrowia jamy do polityki zdrowia publicznego - mówił na spotkaniu dr Patrick Hescot,  prezydent FDI.  

Na kongresie ogłoszono temat kolejnej kampanii związanej ze Światowym Dniem Zdrowia Jamy Ustnej:  Powiedz AAA - pomyśl usta, pomyśl zdrowie. Odbyła się specjalna sesja zatytułowana - Nie ma zdrowia ogólnego bez koncentrowania się na zdrowiu jamy ustnej i chorobach niezakaźnych.
Ponadto odbyło się forum na temat chorób przyzębia, które wiążą się z innymi chorobami przewlekłymi, także rakiem.

Podczas spotkania w Madrycie ogłoszono przyjęcie nowych członków FDI (związki stomatologów z Uzbekistanu i Mauretanii) i nowy prezydent FDI przejął obowiązki - od 1 września została nim dr Kathryn Kell z  American Dental Association.  Na prezydenta-elekta wybrano dr Gerharda Seebergera z Italian Dental Association (AIO).

W tym roku Walne Zgromadzenie przyjęło  nowe stanowiska w kwestii:
- reklamy w stomatologii,
- technologii CAD/CAM,
- zdrowia jamy ustnej w podeszłym wieku,
- walki z bólem zębopochodnym,
- jakości w stomatologii,

Następny kongres FDI odbędzie się w Buenos Aires w Argentynie, 5-8 września 2018. 

Więcej: fdiworlddental.org

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
FDI   Kongres FDI   zdrowie jamy ustnej  

POLECAMY W SERWISACH