PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Exodus dentystów ze szkół w Sępólnie

kraina.com, ms/infoDENT24.pl
24-10-2014, 07:49
Exodus dentystów ze szkół w Sępólnie Kolejne szkoły bez dentystów (foto: sxc.hu)
Wszyscy politycy, od premier Ewy Kopacz do burmistrzów miast i miasteczek, nawołują do powrotu dentystów do szkół. Póki co jest dokładnie odwrotnie.

Jednym z przykładów jest Sępólno. Tam od nowego roku szkolnego nie ma już gabinetów dentystycznych w dwóch placówkach oświatowych w: Zespole Szkół nr 1oraz nr 3.

Po kilku latach z prowadzenia gabinetów w obu szkołach zrezygnowali Izabela Tołoczko-Gruszka i Jerzy Gruszka. Coraz trudniejsze warunki dyktowane przez NFZ uniemożliwiły realizowanie kontraktu.

Urząd Miejskiego w Sępólnie ma zamiar ogłosić konkurs na świadczenie usług stomatologicznych w szkołach. Z tym jednak, że podstawowe znaczenie w tym procesie ogrywa NFZ, bo prowadzenie gabinetu stomatologicznego w szkole powierzyć można tylko dentystom, którzy posiadają kontrakty z NFZ na świadczenie usług w zakresie stomatologii szkolnej, nie wchodzą w grę kontrakty ogólne.

Wznowienie pracy gabinetów stomatologicznych w dwóch największych szkołach w gminie będzie bardzo trudne. Dużo zależy od NFZ i kontraktacji przyszłorocznych świadczeń stomatologicznych.

Więcej: krajna.com.pl

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH