PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Ewa Mastalerz: każdemu uczestnikowi CEDE przyjazd do Poznania się opłaci

ms
05-09-2017, 00:00
Ewa Mastalerz: każdemu uczestnikowi CEDE przyjazd do Poznania się opłaci Ewa Mastalerz, współwłaścicielka firmy Exactus, organizatora CEDE
W dalszym ciągu wystawy to ważny element stomatologicznej rzeczywistości. Nie oglądamy się na innych, robimy swoje, czyli atrakcyjne wydarzenie integrujące wiele płaszczyzn rodzimej stomatologii. Próbujemy przewidzieć różne scenariusz rozwoju branży – mówi na kilka dni przed rozpoczęciem CEDE 2017 (14-16 września) Ewa Mastalerz z firmy Exactus.

infoDENT24.pl: Exactus jak mało kto zna realia wystawienniczego sektora w stomatologii. Rynek - według niepisanej zasady - podzielił się na południowy, gdzie rządzi Krakdent i Dentamed oraz północny, tutaj dominuje CEDE, a pamiętamy, że przecież kiedyś była jeszcze Baltdentica organizowana przez firmę Exactus. Są też zdecydowanie mniejsze wystawy w Warszawie i w Toruniu. To status quo na lata?

Ewa Mastalerz, współwłaścicielka firmy Exactus, organizatora CEDE: Z pewnością najbliższe lata zweryfikują ten układ sił. To będzie efekt biznesowej relacji lekarz-producent/dystrybutor. To ona zdecyduje o kształcie rynku wystawienniczego. Wydawałoby się, że czasy masowych transakcji na stoiskach, spowodowanych kilkuprocentowymi obniżkami cen powinny minąć bezpowrotnie, chociażby ze względu na rozbudowane sieci sprzedaży bezpośredniej czy internet, a jednak tak się nie dzieje, przynajmniej nie zawsze.

Z pewnością wystawy w dalszym ciągu to ważny element stomatologicznej rzeczywistości. Polski rynek stomatologiczny jest bardzo ciekawy. Fuzje, przejęcia, konsolidacje – tego wszystkiego jesteśmy świadkami w ostatnim czasie, a pewnie jeszcze dużo zmian przed nami. Dzięki wystawom firmy mają bezpośredni kontakt z klientami i mogą im w najlepszy możliwy sposób opowiedzieć o zmianach.

My nie oglądamy się na innych, robimy swoje, czyli atrakcyjne wydarzenie integrujące wiele płaszczyzn rodzimej stomatologii, próbując przewidzieć różne scenariusze jej rozwoju. Nie ukrywamy, że jesteśmy pod wrażeniem formuły kongresów organizowanych przez ADF czy FDI, jednak nie zamierzamy ich kopiować, jedynie czerpać to co najlepsze. Robimy wiele, aby CEDE było atrakcyjnym wydarzeniem. Hołdujemy przekonaniu, że im więcej elementów, tym większa szansa, że uczestnicy znajdą coś dla siebie.

Reasumując, liczba oraz rozmach wystaw będą pochodną biznesowych nawyków i potrzeb lekarzy.

infoDENT24.pl: Czy nie obawiacie się krytyki sugerującej, że część edukacyjna w postaci Kongresu Unii Stomatologii Polskiej odciągnie zwiedzających od stoisk wystawców?
Ewa Mastalerz: Z pewnością takie głosy ze strony wystawców mogą się pojawić, ale to będzie oznaka niezrozumienia idei, która nam przyświeca. Gramy w otwarte karty od początku. Kongres to nie jest wydarzenie na „doczepkę”, które wymyśliliśmy w marcu 2017 r., po tym jak udział w wystawie potwierdziło większość firm. Idea Kongresu zrodziła się dużo wcześniej i każdego wystawcę informowaliśmy, że CEDE 2017 będzie różniła się od poprzednich.

Perspektywa takich komentarzy nie spędza nam jednak snu z powiek. Nasi wystawcy to przedsiębiorcy doskonale rozumiejący potrzeby rynku. Od początku z dużym zainteresowaniem wsłuchiwali się w założenia naszego projektu, a część firm aktywnie włączyła się w przygotowanie programu edukacyjnego. To jest właśnie ta integracja biznesu z nauką, o której mówimy od wielu miesięcy. Program naukowy jest skonstruowany tak, aby było w nim miejsce na zwiedzanie wystawy, wstęp na stoiska jest bezpłatny – wystawa i kongres to wydarzenia, które się uzupełniają.

SŁOWA KLUCZOWE
Exactus   Ewa Mastalerz   CEDE_nowa_odsłona   CEDE 2017  

POLECAMY W SERWISACH