PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Elbląg: pogotowie stomatologiczne w szpitalu?

info.elblag.pl/szaft
06-02-2015, 08:03
Elbląg: pogotowie stomatologiczne w szpitalu? Maria Kosecka walczy o pogotowie stomatologiczne w Elblągu (fot. sxc.hu)
Maria Kosecka, radna Elbląga, walczy pogotowie stomatologiczne w mieście. Uważa, że placówka mogłaby zostać uruchomiona w szpitalu.

Elbląg od początku 2015 r. nie ma pogotowia dentystycznego, chociaż NFZ notorycznie organizuje konkursy na tego typu świadczenia, a władze miasta ślą pisma do właścicieli gabinetów stomatologicznych.

W przeszłości takie pogotowie działało, pierwsze przy ul. Tysiąclecia, później przy ul. Gdyńskiej.

- W nagłych przypadkach każdy elblążanin powinien mieć dostęp do dentysty - uważa Maria Kosecka. Przekonuje, że najlepiej, gdyby pomocy udzielały placówki działające całodobowo. Takimi placówkami są szpitale, więc to tam powinno się uruchomić "pogotowie stomatologiczne", które jednak nie powinno zastępować normalnego gabinetu stomatologicznego. - Zasady pracy takiego gabinetu powinni ustalić medycy - dodaje.

Radna naciska władze Elbląga, aby zajęły się sprawą. Wnioskuję także o wzmożenie profilaktyki dentystycznej.

- Zdaję sobie sprawę, że nie będzie powrotu do lekarza na etacie w szkole, jednak poddaję pod rozpatrzenie możliwość zorganizowania takiej opieki w sposób adekwatny do obecnych czasów. Może się bowiem okazać, że dzięki umiejętnie przeprowadzonej akcji profilaktycznej "pogotowie stomatologiczne" stanie się niepotrzebne - przekonuje.

Źródło: info.elblag.pl

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH