PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Elbląg: nocna pomoc stomatologiczna? To się nie uda.

ms
18-03-2015, 08:12
Elbląg: nocna pomoc stomatologiczna? To się nie uda. W Elblągu nie ma nocą dentysty na NFZ (foto: sxc.hu)
NFZ w Olsztynie informuje, że wkrótce ogłosi kolejny konkurs na świadczenie w Olsztynie usług dentystycznych w godzinach nocnych i w dni wolne od pracy. Zupełnie niepotrzebnie.

NFZ jest zdesperowany. - Konkurs będzie ogłaszany do skutku. Jesteśmy otwarci na negocjacje ze stomatologami w tej sprawie - zapewnia Magdalena Mil z NFZ w Olsztynie.

Od powtarzania tych samych czynności problem nie zostanie rozwiązany, a problem pojawił się w końcu 2014 r., kiedy to NZOZ Mewa, jedyny gabinet dentystyczny, który świadczył usługi w godzinach wieczornych i nocnych zrezygnował z kontynuowania - na dotychczasowych zasadach - współpracy z NFZ. Ewa Buła, właścicielka gabinetu, nie była zainteresowana przedłużeniem umowy, gdyż Fundusz nie chce podpisać z gabinetem umowy także na zabiegi ogólnostomatologiczne. Stanowisko publicznego płatnika wynika z tego, że w ocenie jego pracowników w Elblągu zabezpieczenie dentystycznych potrzeb mieszkańców jest na odpowiednim poziomie.

Jak już pisaliśmy, o powrót nocnej i świątecznej opieki stomatologicznej walczy radna Elbląga, Maria Kosecka - W nagłych przypadkach każdy elblążanin powinien mieć dostęp do dentysty - uważa radna. Przekonuje, że najlepiej, gdyby pomocy udzielały placówki działające całodobowo. Takimi placówkami są szpitale, więc to tam powinno się uruchomić "pogotowie stomatologiczne", które jednak nie powinno zastępować normalnego gabinetu stomatologicznego. - Zasady pracy takiego gabinetu powinni ustalić medycy - dodaje.

Czytaj także: Elbląg: pogotowie stomatologiczne w szpitalu?

Radna naciska władze Elbląga, aby zajęły się sprawą. Wnioskuje także o wzmożenie profilaktyki dentystycznej.

Więcej::elblag24.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH