PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Elbląg: jak nie kontraktuje się dentystycznej pomocy doraźnej

ms
27-01-2015, 07:59
Elbląg: jak nie kontraktuje się dentystycznej pomocy doraźnej Nocna pomoc dentystyczna (foto: sxc.hu)
Elbląg od początku 2015 r. nie ma pogotowia dentystycznego, chociaż NFZ notorycznie organizuje konkursy na tego typu świadczenia, a władze miasta ślą pisma do właścicieli gabinetów stomatologicznych, aby odpowiedzieli na ofertę Funduszu.

Chętnych brak i trudno się dziwić, skoro warunki kontraktu w żaden sposób nie są atrakcyjne dla ewentualnych świadczeniodawców. Co prawda do końca 2015 r. w mieście, za sprawą NZOZ Mewa, funkcjonowało pogotowie stomatologiczne, ale dentyści nie byli zainteresowani przedłużeniem umowy, gdyż pełnienie tej funkcji w żaden sposób nie jest finansowo atrakcyjne.

Sytuacja jest patowa, gdyż NZOZ Mewa przedłużyłby umowę, ale razem w pakiecie na świadczenie usług ogólnostomatologicznych. W Elblągu karty jednak zostały rozdane. NFZ stanowczo twierdzi, że w mieście tym brakuje tylko i wyłącznie pogotowia stomatologicznego, a kontrakty na inny zakres usług zostały już dawno rozstrzygnięte i w ostatnich miesiącach były tylko aneksowane. Nie ma zatem nawet mowy na ogłoszenie nowego postępowania.

Jedno co NFZ może zrobić, to ogłaszać kolejne konkursy na dentystyczną pomoc doraźną z kolei władze miasta apelują do właścicieli gabinetówdentystycznych o złożenie oferty. Trudno uznać takie postepowanie za racjonalne.

Więcej: Dziennik Elbląski

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH