PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Ekstrakcja u dzieci w znieczuleniu ogólnym - pięć dni absencji w szkole

en
05-08-2017, 11:35
Ekstrakcja u dzieci w znieczuleniu ogólnym - pięć dni absencji w szkole W Wielkiej Brytanii liczą koszty ekstrakcji zębów pod narkozą (fot. pixabay)
Dzieci, które wymagają usunięcia zęba zniszczonego przez próchnicę w znieczuleniu ogólnym średnio tracą pięć dni zajęć w szkole, według brytyjskich danych.

Całkowite wyzdrowienie po zabiegu usuwania zęba w znieczuleniu ogólnym trwa blisko tydzień i w efekcie dzieci tracą pięć dni zajęć w szkole, dowodzą autorzy pracy opublikowanej przez  British Dental Journal (BDJ).

Wyniki badania ujawniają także, że dzieci z ubogich rodzin trzykrotnie częściej wymagają hospitalizacji z powodu ekstrakcji zębów. – To badanie przypomina, jak wielką cenę płacą dzieci za choroby stomatologiczne, nieproporcjonalnie dużą dla tych najmniej uprzywilejowanych w społeczeństwie pacjentów. To skandal i przywódcy polityczni powinni za to zapłacić – komentował wyniki Mick Armstrong, przewodniczący British Dentist Association.

Według szacunków NHS (odpowiednik NFZ) brytyjski płatnik  wydał w 2016 r. 35 mln funtów na usuwanie zębów u dzieci poniżej 18 r. ż.
British Dentist Association wzywa rząd, by problemom zdrowia jamy ustnej dzieci nadał priorytet w budowaniu krajowego programu profilaktyki.

Więcej: dentistry.co.uk

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
ekstrakcja   dentysta   BDA  

POLECAMY W SERWISACH