PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

EDM ad acta do 1 sierpnia 2017 r.?

NRL/ms
11-06-2014, 23:34
EDM ad acta do 1 sierpnia 2017 r.? EDM ad acta do 1 sierpnia 2017 r.? (foto: Fotolia/PTWP)
Były monity i pytania ze strony NRL: czy Ministerstwo Zdrowia zdaje sobie sprawę z tego, że elektroniczna dokumentacja medyczna ma bezwzględnie zacząć obowiązywać już za półtora miesiąca. Ministerstwo Zdrowia po okresie milczenia w końcu poinformowało, że obowiązek prowadzenia dokumentacji medycznej w postaci elektronicznej zostanie przesunięty na 1 sierpnia 2017 r. W tym celu resort zdrowia przygotował założenia projektu ustawy o zmianie ustawy o systemie informacji w ochronie zdrowia oraz niektórych innych ustaw. Prace są w toku.

Ministerstwo Zdrowia przyznało, że z uwagi na skalę przedsięwzięcia oraz bardzo zróżnicowany stopień informatyzacji podmiotów udzielających świadczeń zdrowotnych, podjęte zostały prace legislacyjne mające na celu wydłużenie okresu przejściowego, w którym równolegle funkcjonować będzie papierowa lub elektroniczna postać dokumentacji medycznej.

Piotr Warczyński, podsekretarz stanu w MZ wyjaśnił przyczyny braku wymiany informacji z zaniepokojonymi przedstawicielami samorządu lekarskiego. Wszystko z powodu intensywnych prac legislacyjnych nad projektem założeń modyfikowanej ustawy.
I tak:
- 24 kwietnia 2014 r, projekt został skierowany pod obrady Stałego Komitetu Rady Ministrów;
- 29 maja 2014 r. projekt został przyjęty i rekomendowany Radzie Ministrów;
- czerwiec 2014 r. projekt przygotowywany jest do przedłożenia pod obrady posiedzenia Rady Ministrów.

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH