PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Dzierżoniów: od marca gabinety stomatologiczne w szkołach

smn
22-02-2017, 08:06
Dzierżoniów: od marca gabinety stomatologiczne w szkołach Szkolne gabinety stomatologiczne powstają w Dzierżonowie (fot. pixabay)
W dwóch szkołach w Dzierżoniowie powstają gabinety dentystyczne. Bezpłatna opieka stomatologiczna będzie dostępna dla uczniów od marca 2017 r.

Stomatolog będzie przyjmował uczniów w Szkole Podstawowej nr 5 i nr 1 (wcześniej Zespół Gimnazjów nr 3), ale także dzieci z innych dzierżoniowskich szkół podstawowych nr 3 i nr 9 - zapowiada Telewizja Sudecka.

Obydwa gabinety stomatologiczne będą funkcjonować na podobnych zasadach jak gabinety pielęgniarek w szkołach. - W ten sposób nie zapewnimy kompleksowej opieki stomatologicznej każdemu uczniowi, ale nawet kilka darmowych wizyt będzie dla wielu rodziców sporym odciążeniem domowych budżetów – mówił burmistrz Dzierżoniowa Dariusz Kucharski.

Miasto udostępniło pomieszczenia Niepublicznemu Zakładowi Opieki Zdrowotnej "WER-MED" w Dzierżoniowie, który kupił niezbędne wyposażenie gabinetów i w ramach kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia zatrudni personel. Bezpłatna opieka stomatologiczna obejmie uczniów szkół, w których zostaną otwarte gabinety. Do momentu wykorzystania limitu NFZ z oferty będą również mogły korzystać dzieci z innych dzierżoniowskich szkół podstawowych.

Więcej: tvsudecka.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
szkoła   dentysta   gabinet stomatologiczny  

POLECAMY W SERWISACH