• jobDent jobDENT
  giełda pracy

  najnowsze oferty pracy

  Szukam pracy

 • kursDent kursDENT
  szukaj szkoleń

  najnowsze oferty szkoleń

PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Dziennikarze w pakcie z dentystami o zdrowy uśmiech

ms
08-09-2016, 07:29
Dziennikarze w pakcie z dentystami o zdrowy uśmiech dr Patrick Hescot, prezydent FDI (foto: infoDENT24.pl)
To od was zależy nasza skuteczność – przekonuje dr Patrick Hescot, prezydent FDI  w rozmowie z infoDENT24.pl na temat skuteczności działań lekarzy dentystów w procesie ochrony zdrowia jamy ustnej.

Mirosław Stańczyk, infoDENT24.pl: Czy nowa definicja zdrowia jamy ustnej, chociaż byłaby jak najbardziej przemyślana, chociaż obejmowałaby wszystkie aspekty istotne dla zachowania zdrowego uśmiechu, ma jakiekolwiek znaczenie w przypadku podejmowania walki z epidemią próchnicy, z jaką niestety boryka się Polska?

dr Patrick Hescot, prezydent FDI: Zdecydowanie ma takie znaczenie. Nie zapominajmy, że FDI jest nie tylko federacją stowarzyszeń, towarzystw stomatologicznych, reprezentujących milion dentystów z całego świata, to również istotna siła nacisku na ośrodki władzy, w gestii których jest podejmowanie decyzji skutkujących lub mających skutkować poprawą stanu zdrowia jamy ustnej społeczeństw.

Naszych wskazań nie kierujemy tylko do lekarzy dentystów, chociaż oczywiście jest to ważny adresat. Nie tak dawno temu byłem w Polsce, aby w Senacie przedstawić stanowisko FDI w tak istotnych sprawach, jak relacje między zdrowiem jamy ustnej a zdrowiem ogólnym. Nasz głos jest donośny.

infoDENT24.pl: Głos ten byłby silniejszy, gdyby towarzyszył mu powszechny nacisk społeczny, a z tym – przynajmniej w Polsce – nie jest najlepiej. Wiedza na temat relacji: zdrowa jama ustna – zdrowy cały organizm człowieka to wciąż wiedza dla wtajemniczonych.

dr Patrick Hescot: Tak, czy inaczej dobrą drogą ku naprawie stanu rzeczy jest zaangażowanie w sprawy zdrowia jamy ustanej mediów, dziennikarzy. To wy powinniście jak najszerzej informować obywateli co muszą wiedzieć gdzie zaczyna się dbałość o zdrowie człowieka.

Nie ma prostych rozwiązań, w zakresie wprowadzania wiedzy, o której właśnie rozmawiamy, ale edukacja jest najważniejsza. Dentystom chcemy przekazać informację, że to co powinni zaoferować pacjentom to przede wszystkim: edukacja, informacja, diagnozowanie leczenie i utrzymanie stanu zdrowia.

infoDENT24.pl: Czy Polska ma swoją specyfikę w sposobie postrzegania zdrowia jamy ustnej z perspektywy osoby uczestniczącej w wielu kongresach takich jak ten?  Czy po pierwszym dniu Kongresu FDI w Poznaniu można już określić różnice występujące pomiędzy tegoroczną imprezą a tą z Bangkoku.

dr Patrick Hescot: Za wcześnie na tego typu deklaracje, z pewnością jednak istotnym udogodnieniem Poznania jest łatwa komunikacja, nie musimy tutaj stać godzinami w korkach. To znakomicie ułatwia integrację, możemy się spotykać, bez większych utrudnień, w trakcie wielu godzin kongresowych debat, ale także po oficjalnych wydarzeniach. To zdecydowanie ułatwia obieg informacji.

Oczywiście mamy w Poznaniu znakomitą grupę wykładowców, wielu z nich to specjaliści z Polski, pod tym względem Kongres przygotowany został perfekcyjnie.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
FDI_2016   Patrick Hescot   FDI Poznań 2016  

POLECAMY W SERWISACH