PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Dziecko u stomatologa: w Żorach nie oglądają się na Ministerstwo Zdrowia

ws
13-10-2015, 08:38
Dziecko u stomatologa: w Żorach nie oglądają się na Ministerstwo Zdrowia Władze Żor otaczają opieką uczniów klas drugich (źródło: Wikipedia)
Władze Żor zapowiadają, że w 2016 r. rozpoczną się darmowe badania stomatologiczne drugoklasistów uczęszczających do tamtejszych podstawówek. Planowany jest przegląd uzębienia i lakowanie szóstek.

Zakłada się, że każdego roku, począwszy od przyszłego, ok. tysiąca dzieci będzie miało lakowane szóstki i stawianą diagnozę dentystyczną o stanie uzębienia.

- Program, który zostanie wprowadzony w Żorach, będzie obejmować badanie przeglądowe jamy ustnej, określi stopień zaawansowania próchnicy, zapewni lakowanie szóstek. Dentysta oceni poziom higieny jamy ustnej, stan przyzębia i zgryzu. Kompletna informacja trafi do rodzica - zapewniał Krzysztof Mentlik, radny z Żor, jeden z inicjatorów programu.

- Jest on skierowany do uczniów klas drugich podstawówek, bo dzieci młodsze - do 7. roku życia - mają refundację na lakowanie z NFZ - wyjaśnił kolejny radny, Piotr Huzarewicz.

Nie wszędzie jest tak poglądowo. W Rybniku na przykład duża poradnia stomatologiczna chciała w ramach budżetu obywatelskiego pozyskać pieniądze na projekt profilaktyki stomatologicznej w szkołach. Niestety projekt przepadł w głosowaniu mieszkańców.

Więcej: dziennikzachodni.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH