PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

"Dzieciństwo bez próchnicy" z patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej

szaft
01-07-2014, 08:04
"Dzieciństwo bez próchnicy" z patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej
Ministerstwo Edukacji Narodowej objęło patronatem projekt „Edukacja, promocja i profilaktyka w kierunku zdrowia jamy ustnej skierowana do małych dzieci, ich rodziców, opiekunów i wychowawców", popularnie zwany "Dzieciństwo bez próchnicy".

O objęciu patronatem programu przez resort edukacji poinformowała prof. Maria Borysewicz-Lewicka, przewodnicząca Rady Programowej projektu. ME jest zatem czwartym obok: Ministerstwa Zdrowia, Polskiego Towarzystwa Stomatologicznegoi Akademii Pierre Faucharda, dużym partnerem "Dzieciństwa bez próchnicy". 

Realizatorzy projektu postanowili także pomóc w realizacji celów, zawiązanego 25 czerwca w Warszawie Sojuszu na Rzecz Przyszłości Wolnej od Próchnicy (ACFF). Program powiększy się o wielospecjalistyczny zespół ekspertów, który opracuje zasady prawidłowego żywienia dzieci jako niezbędnego elementu zapobiegania chorobie próchnicowej.

Projekt „Edukacja, promocja i profilaktyka w kierunku zdrowia jamy ustnej skierowana do małych dzieci, ich rodziców, opiekunów i wychowawców" jest współfinansowany przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej. Współfinansowanie krajowe projektu zapewnia minister zdrowia. 

Celem projektu jest objęcie edukacją i profilaktyką stomatologiczną ponad 300 tysięcy dzieci w wieku do 5 lat oraz osób dorosłych - rodziców i opiekunów dzieci, nauczycieli i wychowawców przedszkolnych oraz pielęgniarek, położnych i lekarzy pediatrów.
 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH