PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Dwaj ministrowie zdrowia: przyjaciele i przeciwnicy

ms
12-11-2015, 12:33
Dwaj ministrowie zdrowia: przyjaciele i przeciwnicy Zmiana warty w Ministerstwie Zdrowia
Chyba to ewenement w kontaktach pomiędzy rządem PO a rządem PiS, aby spotkanie dwóch ministrów: ustępującego ze stanowiska i obejmującego ten urząd odbyło się w pełnej życzliwości, przyjaznej atmosferze. Tak było 12 listopada w NRL.

W Naczelnej Izbie Lekarskiej spotkali się ustępujący ze stanowiska minister zdrowia prof. Marian Zembali oraz obejmujący ten urząd dr Konstanty Radziwiłł (sekretarz NRL). Na gruncie towarzyskim z pewnością są dobrymi przyjaciółmi, biorąc zaś pod uwagę aspekt polityczny – przeciwnikami.

Katarzyna Strzałkowska, rzecznik prasowy NIL poinformowała, że spotkanie odbyło się w przyjacielskiej atmosferze. Marian Zembala podkreślał, iż cieszy się z desygnowania Konstantego Radziwiłła na swojego następcę i że będzie go wspierał. Przy okazji ustępujący minister przedstawił swoje dokonania m.in. w zakresie: pediatrii, onkologii, psychiatrii. Jako bardzo istotne dla nowego ministra wskazał m.in. przygotowanie do 20 grudnia map potrzeb zdrowotnych oraz nowych kryteriów do kontraktowania świadczeń zdrowotnych.

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH