PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Druki zwolnień lekarskich: protest POL z poparciem prezydium NRL

kan
26-03-2018, 12:46
Druki zwolnień lekarskich: protest POL z poparciem prezydium NRL Protest POL w sprawie druków zwolnień lekarskich (fot. pixabay)
Prezydium NRL poparło Porozumienie Organizacji Lekarskich w proteście przeciwko limitom i ograniczeniom w wydawaniu druków ZUZ ZLA.

Porozumienie Organizacji Lekarskich (POL) wezwało prezes ZUS Gertrudę Uścińską do natychmiastowego wycofania zarządzenia, które ogranicza  wydawanie druków ZUS ZLA do trzech w marcu, dwóch w kwietniu, jednego  w maju i czerwcu oraz wprowadza zakaz wydawania druków lekarzom, którzy mają więcej niż jeden niewykorzystany bloczek druków ZUS ZLA.  

Takie działania nie znajdują żadnego uzasadnienia w obowiązującym prawie, są zwykłym ograniczaniem czasu poświęcanego przez lekarzy na leczenie pacjentów, co jest zupełnie niezrozumiałe przy obecnym niedoborze kadr medycznych i wręcz  szykaną ze strony Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, czytamy w stanowisku POL w sprawie wydawania przez ZUS druków zwolnień lekarskich. Stanowisko to poparło prezydium NRL.

Więcej: nil.org.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
NRL   e-system  

POLECAMY W SERWISACH