PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Druga w Lublinie placówka realizuje procedury stomatologiczne w znieczuleniu ogólnym

ws
19-01-2016, 08:26
Druga w Lublinie placówka realizuje procedury stomatologiczne w znieczuleniu ogólnym Stomatologiczne Centrum Kliniczne Uniwersytetu Medycznego w Lublinie przy ul. Lubartowskiej 58 (źródło: Google Maps)
Stomatologiczne Centrum Kliniczne Uniwersytetu Medycznego w Lublinie przy ul. Lubartowskiej 58 rozpoczęło przyjmowanie pacjentów niepełnosprawnych.

W SCK UM wiele zabiegów wykonywanych jest w znieczuleniu ogólnym. Na pomoc Centrum liczyć mogą osoby z autyzmem, wszyscy mający problemy natury psychicznej. Przy Lubartowskiej leczyć się będą mogli także pacjenci z dentofobią, muszą się jednak wcześniej zaopatrzyć w odpowiednie zaświadczenie od psychologa.

Dr n. med. Beata Petkowicz z Zakładu Medycyny Jamy Ustnej UM w Lublinie zaznacza, że w lecznicy przy ul. Lubartowskiej 58 znajduje się sprzęt medyczny z najwyższej półki, wraz z rentgenem i radiowizjografem.

Prof. dr hab. n. med. Andrzej Drop, rektor Uniwersytetu Medycznego w Lublinie przypomina, że przy ulicy Lubartowskiej, w miejscu w którym zaczyna funkcjonować w Lublinie Stomatologiczne Centrum Kliniczne UM - 69 lat temu, z inicjatywy prof. Józefa Jarząba, rodziła się lubelska stomatologia, dopiero później zaczęła działać lecznica uniwersytecka przy ul. Karmelickiej 7.

W Centrum pracują anestezjolodzy, specjaliści z zakresu stomatologii zachowawczej, dziecięcej, chirurgii stomatologicznej. Większość zabiegów będzie realizowana w oparciu o kontrakt z NFZ.

Więcej: moje.radio.lublin.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH