PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Dr n. med. Ewa Czochrowska - prezesem Polskiego Towarzystwa Ortodontycznego

29-09-2012, 09:01
Wybory w PTO
Wybory w PTO
Jak dowiedział się infoDENT24.pl - dr n. med. Ewa Czochrowska została nowym prezesem Polskiego Towarzystwa Ortodontycznego. Wyboru dokonano 28 września 2012 roku w trakcie 16. Zjazdu PTO zorganizowanego w Poznaniu przez Wielkopolskie Koło Regionalne PTO (Zjazd potrwa do 30 września).

O takim, wysoce prawdopodobnym scenariuszu wydarzeń informowaliśmy już kilka dni temu. Dotychczas Polskiemu Towarzystwu Ortodontycznemu szefowała dr n. med. Izabella Dunin Wilczyńska. Zmiana oznaczać będzie przenosiny Zarządu PTO z Lublina do Warszawy.

Dr n. med. Ewa Czochrowska jest absolwentką Wydziału Stomatologii Akademii Medycznej w Warszawie. Po ukończeniu studiów pracowała do 1994 roku jako asystent w Zakładzie Stomatologii Zachowawczej i Periodontologii AM w Warszawie. W 1997 roku ukończyła specjalizację z ortodoncji na Wydziale Stomatologii Uniwersytetu w Oslo w Norwegii. Do 2002 roku była pracownikiem naukowym w Zakładzie Ortodoncji na Uniwersytecie w Oslo. Tam w 2003 obroniła tytuł PhD w ortodoncji dotyczący leczenia pacjentów rosnących z brakami zębowymi.

Nowa prezes PTO opublikowała serię artykułów dotyczących autotransplantacji zębów. Wspólnie z profesorami Stenvikiem i Zachrissonem otrzymała ona nagrodę Dewel Award za najlepszy artykuł kliniczny 2002 roku od American Journal of Orthodontics and Dentofacial Orthopedics dotyczący obserwacji długoterminowych autotransplantacji zębów.

Dr. Czochrowska jest członkiem Zarządu Polskiego Towarzystwa Ortodontycznego oraz Europejskiego Towarzystwa Ortodontycznego, prowadzi wykłady w Polsce i na świecie dotyczące autotransplantacji zębów i leczenia zespołowego u pacjentów z chorobami przyzębia.

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH