• jobDent jobDENT
  giełda pracy

  najnowsze oferty pracy

  Szukam pracy

 • kursDent kursDENT
  szukaj szkoleń

  najnowsze oferty szkoleń

PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Dr Anna Lella szefową ERO FDI

ms
29-04-2016, 08:04
Dr Anna Lella szefową ERO FDI Dr Anna Lella pokieruje ERO FDI
Przez najbliższe trzy lata dr Anna Lella będzie kierowała pracami European Regional Organization of the FDI World Dental Federation (ERO FDI). Powód do dumy podwójny, bo to po pierwsze Polka na tym stanowisku, ale po drugie także pierwsza kobieta kierująca tą organizacją.

O tym, że Polka będzie szefową ERO FDI wiadomo było od 2013 r., kiedy na stanowisko prezesa - elekta wybrali ją członkowie Sesji Plenarnej tej organizacji, odbywającej się Poczdamie. Dr Anna Lella oficjalnie przejmuje stery w ERO, podczas odbywającej się właśnie teraz Sesji Plenarnej w Baku (29-30 kwietnia). Przez ostatnie trzy lata organizacją kierował dr Philippe Rusca.

Anna Lella jest pierwszą w historii kobietą na tym stanowisku. Pracę w ERO zaczynała jako przewodnicząca grupy roboczej Parity (2007-10), a następnie grupy Relation between dental practitioners and universities, w latach 2010-2013 pełniła rolę sekretarza generalnego w pięcioosobowym zarządzie.

- ERO FDI jest międzynarodową organizacją lekarsko-dentystyczną, działającą w strukturach Światowej Federacji Dentystycznej (FDI), skupiającą główne krajowe organizacje stomatologiczne z Europy należące do FDI, chodzi o państwa z Europy według definicji WHO, a więc z uwzględnieniem wszystkich byłych republik ZSRR oraz Izraela – wyjaśnia Anna Lella. Obecnie do ERO FDI należą, jako regularni członkowie, organizacje z 37 państw.

W Polsce dr Lella jest doskonale znana z pracy na rzecz samorządu lekarskiego. W ostatnich latach była m.in. wiceprezesem NRL, a także przewodniczącą Komisji Stomatologicznej NRL.

Jej aktywność na forum międzynarodowym w dużym stopniu umożliwiła ubieganie się o organizację w Polsce Dorocznego Światowego Kongresu Stomatologicznego FDI (Poznań, 7-10 września 2016 r.) – największego wydarzenia w historii polskiej stomatologii. Naczelna Izba Lekarska, która jest członkiem ERO FDI, tworzy wraz z Polskim Towarzystwem Stomatologicznym Polski Komitet Narodowy tego wydarzenia.

W Poznaniu Anna Lella będzie m.in. przewodniczyć Sesji Plenarnej ERO FDI, jest także delegatem NRL na obrady Światowego Parlamentu Stomatologicznego FDI, który towarzyszy Kongresowi FDI.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
FDI Poznań 2016   ERO-FDI   Anna Lella  

POLECAMY W SERWISACH