• jobDent jobDENT
    giełda pracy

    najnowsze oferty pracy

    Szukam pracy

  • kursDent kursDENT
    szukaj szkoleń
PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Doskonałe wyniki w Grudziądzu. „Tylko” 80 proc. dzieci ma chore zęby

js
20-10-2015, 08:06
Doskonałe wyniki w Grudziądzu. „Tylko” 80 proc. dzieci ma chore zęby Badania profilaktyczne dzieci (foto: freephotos)
- Stwierdzenie próchnicy u 80 proc. zbadanych dzieci w Grudziądzu to dobry wynik – uważa Łukasz Dereń, koordynator akcji „Chroń dziecięce uśmiechy”.

Oczywiście ocena ta jest wynikiem porównania rezultatów w Grudziądzu z innymi rejonami kraju. W innych szkołach próchnicę ma blisko 90 proc. uczniów podstawówek. Taki wskaźnik wynika z analizy sytuacji na terenie 10 województw.

Ostatnio grupa stomatologów przebadała uzębienie czterystu uczniów Szkoły Podstawowej nr 15 w Grudziądzu oraz dwustu dzieci ze SP nr 3. Specjaliści szukają ognisk próchnicy, ale także wskazują na wady zgryzu. Rodzice otrzymują pełny raport z badania. Przeglądom zębów towarzyszą m.in. pokazy jak zachować higienę jamy ustnej.

W obu szkołach funkcjonują gabinety stomatologiczne na podstawie umowy z NFZ. Być może to właśnie szkolnym dentystom należy podziękować za nieco niższe wskaźniki występowania próchnicy u dzieci w placówkach oświatowych nr 15 i nr 3. Gabinet dentystyczny funkcjonuje także w grudziądzkiej podstawówce nr 2.

Czytaj więcej: pomorska.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH